| 21:46   
کد خبر : 11370

عضو کمیسیون امنیت ملی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به افزایش قیمت دلار گفت: افزایش قیمت دلار معلول فضای روانی است که می گویند ارز ۴۲۰۰ قرار است حذف شود و در پی این اخبار عده ای نگران می شوند و طبیعتا اینجا ممکن است تناسب عرضه و تقاضا بهم بخورد .

به گزارش پیام نو، مجتبی ذوالنور با بیان این مطلب گفت: دلالان و مافیایی که از این نوسانات قیمت ارز استفاده می کنند نیز در ایجاد این جو روانی تاثیر گذار هستند، امروز دشمن  با ابزارهای مختلف تلاش می کند که فضای روانی جامعه را بهم بریزد و جمهوری اسلامی را در شرایط نگران کننده نشان دهد تا مسئولان پای میز مذاکره، عقبه را نگران کننده بدانند و تن به امتیازاتی بدهند که طرف مقابل می خواهد؛ این  نیز در افزایش قیمت ارز تاثیر گذار بوده است.

وی ادامه داد: ما امروز از نظر ذخایر ارزی و ارز موجود وضعیت مان بهتر از پایان دولت آقای روحانی است و خزانه ارزی مان مشکلی ندارد.

ذوالنور در پاسخ به این پرسش که وقتی ما مدعی هستیم که فروش نفت مان با مشکل تحریم مواجه است، این ذخایر ارزی از کجا آمده است، گفت: فروش نفت ما افزایش پیدا کرده است. ما شگردهایمان در فروش نفت را نمی گوییم، اما با قاطعیت می گوییم که فروش نفت ما نسبت به دوران پایان دولت آقای روحانی به مراتب بیشتر شده است.

وی در مورد میران فروش نفت گفت: نمی توانیم میزان فروش یا بشکه ها را بگوییم اما میزان فروش نفت ما بیشتر از پایان دولت آقای روحانی است و این فروش ادامه دارد، این فروش از مبادی رسمی و غیر رسمی است و ارزی که حاصل از فروش نفت است راحت تر دست ما می آید و هم در تهاتر استفاده می شود.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: بخشی از منابع ارزی ما الان آزاد شده است و بخشی در شرف آزادسازی است لذا توافقاتی اتفاق افتاده است که منابع ارزی ما الان راحت تر آزاد می شود. در همین هفته هم اتفاق خوب دیگری در مورد آزادسازی منابع ارزی مان می افتد.

وی بیان کرد: اتفاق منفی نیفتاده است که الان بازار ارز این نوسان را داشته باشد و این نوسان متاثر از فضاسازی است .

ذوالنور در مورد اینکه آیا دولت توانایی کنترل این بازار را دارد گفت: دولت قادر است بازار را کنترل کند ارز هم به اندازه کافی موجود است .

وی در پاسخ به این پرسش که همواره از وجود دلالان در بازار ارز نام برده می شود، اگر این افراد قابل شناسایی هستند چرا با آنها برخورد نمی شود، گفت: اعلام نام اینها با دستگاه امنیتی است، در حوزه ما نیست. این افراد هم از افراد ناشناخته هستند و هم از افراد صاحب نفوذ هستند در واقع از هر دو جنس هستند.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر