| 17:49   
کد خبر : 11587

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران:

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تامین کالاهای اساسی در 6 ماهه اول سال در شرایط حساس کشور به بهترین وجه انجام گرفت.

به گزارش پیام نو، امیر طالبی (معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران) ضمن اشاره و مقایسه تامین کالاهای اساسی کشور در 8 ماهه‌ی سال جاری نسبت چند سال گذشته گفت: باوجود شرایط موجود ، تحریم‌ها و  مشکلات پیش رو توانستیم با فعالیت‌های گسترده بالغ بر 10 میلیون و300 هزار تن انواع کالای اساسی و مورد نیاز کشور را تامین کنیم.

طالبی وسعت و حجم فعالیت استان‌های بندری در سالجاری را قابل تقدیر دانست و افزود: تامین کالاهای اساسی در 6 ماهه اول سال در شرایط سخت و حساس کشور به بهترین وجه انجام گرفت و ادامه یافت.

وی میزان تخلیه‌ی کالاهای اساسی را در این مدت 6 میلیون تن اعلام و اظهار کرد: این مقدار کالای اساسی توسط 281 کشتی وارد بنادر کشور شده است  که میزان تخلیه کالا، حجم وسیع فعالیت همکاران ما در بنادر کشور را نشان می دهد.

طالبی در خصوص تامین ارز مورد نیاز برای خرید کالاهای اساسی را 2 میلیارد و 279 میلیون یورو دانست و افزود: ما برای تامین ارز نیز با مشکلات فراوانی روبرو بوده‌ایم که خوشبختانه ارز مورد نیاز به موقع تامین و پرداخت شد.

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین  به 5 محور اصلی فعالیت بازرگانی خارجی اشاره کرد و گفت: فرآیند ترخیص کالا در بنادر، نظارت دقیق بر واردات کالا با تقویت ارتباط سیستمی بین ستاد و بنادر ، ارتباط مستمر با دستگاه‌های متولی از جمله دستگاه‌های نظارتی ، تسویه‌ی به موقع تعهدات ارزی که در تامین به موقع کالا موثر است و آموزش نیروی‌های انسانی شاغل در بنادر از مهمترین فعالیت‌های بازرگانی خارجی شرکت است.

وی در خصوص تقویت سامانه‌های ارتباط‌ی بین ستاد و بنادر تاکید و اظهار امیدواری کرد : تا با تقویت سامانه ها فرآیند نظارت بر واردات افزایش یابد .

منبع: ایلنا

ارسال نظر