| 00:57   
کد خبر : 11597

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: نباید کاهش آمارهای کرونایی و عبور از موج ششم کرونا، موجب غفلت جامعه از رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود.

به گزارش پیام نو، سید وحید حسینی چهارشنبه ۲۴ آذر در چهارصد و شصتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه با بیان اینکه کرونا همچنان در جامعه قربانی می‌گیرد، گفت: برخی شواهد در جامعه نشان دهنده کاهش توجه و حساسیت اعضای جامعه نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضرورت پرهیز از اجتماعات است.

او افزود: با گذشت حدود دو سال از این اپیدمی، همچنان تا پایان کرونا فاصله داریم و ورود سویه‌های جدید بیماری نیز این نگرانی را افزایش داده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تمام مناطق دنیا و کشور ما اکنون در معرض خطر ورود سویه جدید اومیکرون هستند؛ جدیت تمام افراد جامعه و به ویژه گروه‌های آسیب پذیر در برابر این بیماری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دریافت واکسن را ضروری خواند.

حسینی اظهار کرد: بحران کرونا و نحوه شیوع آن در سطح دنیا نشان داد که تمام اعضای جامعه به یکدیگر پیوسته هستند؛ اکنون نیز لازم است تمام اعضای جامعه برای ایمنی در برابر این بیماری سهیم شوند که بخش مهمی از این امر به کمک واکسیناسیون محقق می‌شود.

او همچنین با بیان اینکه اولویت مسئولان دانشگاه تلاش برای تامین سلامت و روحیه بخشی کادر بهداشت و درمان درگیر با کرونا است، از کوشش شبانه روزی و خستگی ناپذیر و ایثارگرانه مدافعان سلامت در این بحران قدردانی کرد و از مردم خواست تا با ماسک زدن، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و واکسینه شدن، همچنان مدافعان سلامت را تا قطع کامل زنجیره انتقال بیماری در راه مبارزه با کرونا همراهی کنند.

حسینی ضمن پیگیری آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار ابتلا در مناطق مختلف استان، روند خدمت رسانی به مبتلایان و افراد دارای علایم در مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان‌های استان، روند بهبودی بیماران و علل جان باختن مبتلایان در ۲۴ساعت گذشته پرداخت.

منبع: ایسنا

ارسال نظر