| 17:27   
کد خبر : 11755

مراسم شب یلدا برای جوانان مبتلا به سرطان موسسه خیریه محمدحسین رضوی در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش پیام نو، مراسم شب یلدا برای جوانان مبتلا به سرطان موسسه خیریه محمدحسین رضوی در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک ایران برگزار شد.

موسسه خیریه محمدحسین رضوی اولین موسسه در خاورمیانه است که به صورت تخصصی به بیماران مبتلا به سرطان رده سنی 16 تا 30 سال کمک های درمانی و دارویی می کند و هرساله برای جوانان تحت پوشش مراسم شب یلدا برگزار می کند. امسال با توجه به مسئولیت اجتماعی کمیته ملی المپیک ایران، این مراسم به صورت مشترک برگزار شد. در جشن شب یلدا بیش از 30 نفر از جوانان تحت پوشش موسسه حضور داشتند.

photo_۲۰۲۱-۱۲-۲۱_۱۱-۰۵-۱۳

مجری مراسم بیژن خراسانی، مجری باسابقه و نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های کارگری بود. در شروع برنامه سیده نسترن رضوی، مدیرعامل موسسه، به میهمان‌ها خوش‌آمد گفت و پس از آن محمد خاکپور، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران چند دقیقه‌ای برای حضار صحبت کرد. در این بخش نهال مقدم، قهرمان اسکیت سرعت ایران به عنوان سفیر سلامت موسسه معرفی شد.

در ادامه برنامه پیام سید رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران به جوانان مبتلا به سرطان توسط مجری قرائت و غلامحسین شعبانی، مشاور رئیس کمیته ملی المپیک و ریاست کمیسیون رسانه های کمیته، از تجربه مستقیم خود با بیماران مبتلا به سرطان صحبت کرد. سپس آرش میراحمدی، هنرپیشه، استندآپ کمدی کوتاهی اجرا کرد.

photo_۲۰۲۱-۱۲-۲۱_۱۱-۰۵-۵۶

برگزاری جشن تولد برای متولدین ماه آذر موسسه، بخش دیگری بود که میهمان ویژه ای داشت. بهداد سلیمی، قهرمان جهان و المپیک در رشته وزنه‌برداری که متولد آذرماه است، در این بخش حضور یافت و هدیه تولد و تندیس یادبود موسسه را از کوروش باقری، مربی سابق خود در تیم ملی و پرافتخارترین مربی ایران در تاریخ المپیک دریافت کرد؛ هدیه‌ای که سند یک اصله نهال انار در استان خوزستان به نام بهداد سلیمی بود و این قهرمان نیز به عنوان دیگر سفیر سلامت موسسه معرفی شد.

photo_۲۰۲۱-۱۲-۲۱_۱۱-۰۵-۰۷

حافظ خوانی توسط یکی از جوانان موسسه و قرائت بخش هایی از کتاب «حامی» که داستان زندگی 13 جوان مبتلا به سرطان است و توسط موسسه خیریه محمدحسین رضوی منتشر شده دیگر بخش‌های این جشن را تشکیل دادند. نکته جالب آنکه چند روز پیش از برگزاری جشن، یکی از جوانان در مسابقات قهرمانی کشور رشته پتانک شرکت داشته و به عنوان دومی دست یافته بود.

photo_۲۰۲۱-۱۲-۲۱_۱۱-۰۵-۴۳

موسسه خیریه محمدحسین رضوی از سال 95 تاسیس شده و در این مدت بیش از 220 بیمار را تحت پوشش قرار داده و به تامین دارو و هزینه های درمان آنها و کمک معیشتی به خانواده هایشان، توان افزایی و روانشناختی و روانشناس کمک کرده است.

ارسال نظر