| 20:54   
کد خبر : 11774

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: حذف یارانه سه دهک بالای جامعه و توجه به اشتغال جوانان از جمله نکات مثبت لایحه بودجه است.

به گزارش پیام نو، رجب رحمانی (عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی) درباره نقاط قوت لایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱، بیان کرد: لایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱ نقاط قوت خوبی دارد. علی رغم وجود تحریم ها و فشارهایی که از سوی دشمن بر کشور وارد می شود لایحه بودجه خوبی از سوی دولت تدوین و به مجلس ارائه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از نقاط قوت لایحه حذف یارانه سه دهک بالای جامعه است که ما از دوره های قبل نیز بر این موضوع تاکید داشتیم، اظهار کرد: این امر منطقی نیست که کل جامعه از یارانه برخوردار شوند. ما حدود ۸۴ میلیون جمعیت داریم که حداقل بخشی از آنان وضعیت مالی خوبی دارند. دهک های اول، دوم  و سوم نباید از یارانه برخوردار شوند. از دیگر نقاط قوت این لایحه محدودسازی استقراض از بانک ها است. همچنین انتشار اوراق نیز در لایحه بودجه سال آتی محدود شده که اقدام خوبی است.

نماینده مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همچنین در لایحه بودجه پیشنهادی به بحث اشتغال و تامین آب کشاورزی و آب شرب برای روستا ها توجه خوبی شده است. به راه اندازی کارخانجاتی که تعطیل شده اند در لایحه بودجه توجه شده است، همچنین به موضوع بهداشت و درمان نیز توجه خوبی صورت گرفته است.

رحمانی در پایان تاکید کرد: بحث اشتغال جوانان به عنوان یکی از اولویت ها در این بودجه مورد توجه قرار گرفته است. امیدواریم یک بودجه قابل قبولی در مجلس به تصویب برسد تا بخش عمده ای از مشکلات کشور حل شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر