| 01:01   
کد خبر : 11795

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهرن و حومه با اشاره به نقص فنی قطار متروی تهران در خط 4 که روز گذشته رخ داد، گفت: از مسافرینی که در سکو و در قطارهای ما معطل ماندند معذرت می‌خواهم.

به گزارش پیام نو، علی‌ عبدالله‌پور با حضور در برنامه تهران 20 درباره اختلالی که صبح شنبه در خط 4 مترو تهران رخ داد، اظهار کرد: ساعت نزدیک به 7:05 بود که یکی از قطارها در ورودی ایستگاه تئاترشهر در خط 4 با درگیری ترمز مواجه و متوقف شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: سیستم حرکتی قطارها به صورتی است که وقتی دچار اختلالی می‌شوند برای حفظ ایمنی جان مسافران، قطار متوقف می‌شود تا عملیات آزاد سازی ترمز انجام شود. برای رفع این مشکل قطار دیگری را از پشت به قطار غیرفعال متصل کردیم تا آن را به سمت اولین ایستگاه هول دهد.

وی ادامه داد: این عملیات یک عملیات فنی و در عین حال ظریف است چراکه باید طوری به قطار آسیب دیده ضربه وارد شود که برای مسافران و بدنه قطار مشکلی پیش نیاید، همچنین ضربه وارد شده نباید خیلی هم ضعیف باشد تا اتصال به درستی صورت گیرد؛ در نهایت با این اقدام قطار به سمت ایستگاه آورده شد و مسافران از قطار خارج شدند.

عبدالله‌پور تصریح کرد: می‌دانم تحمل این شرایط در قطار، سخت است در این خصوص از تمام افرادی که در قطارها و در سکوهای ما معطل شدند، معذرت می‌خواهم، اما سعی من و همه همکارانم در این بود که سریع‌تر مشکل را برطرف کنیم.

 

ارسال نظر