| 01:45   
کد خبر : 11817

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی:

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی گفت: فردی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

به گزارش پیام نو، سردار هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در تشریح خبر استرداد کلاهبردار 20 هزار میلیارد تومانی گفت: براساس دستور مقامات قضائی، فردی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ  ۲۰ هزار میلیارد تومان تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. متهم با همدستی چند نفر دیگر، با ایجاد چندین شرکت صوری و گشایش اعتبار اسنادی جهت واردات کالا به ایران در خارج از کشور با استفاده از جعل اسناد، کالای تقلبی را به جای کالاهای واقعی به کشور ارسال می‌کرد.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: پس از تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده که با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل محل اختفای وی شناسایی شد.

وی اظهار داشت: با هماهنگی های لازم با مراجع مربوطه داخلی و سازمان اینترپل، علیه وی اعلان قرمز صادر و متعاقبا این متهم اقتصادی با همکاری اینترپل آن کشور دستگیر شد.

سردار شیرزاد با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور محل اختفاء، متهم امروز از طریق مرز هوایی و فرودگاه امام خمینی(ره) به کشور انتقال یافت، افزود: برای طی کردن مراحل قانونی و پلیسی تحویل مقامات قضائی شد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر