| 02:01   
کد خبر : 11874

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران خبر داد؛

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: دولت ۳ ماه فرصت دارد بدهی خود را به تأمین اجتماعی پرداخت کند که امیدواریم محقق شود.

به گزارش پیام نو، پرداخت 89 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی در دولت قبل به تصویب رسید و بر اساس آن قرار شد این رقم در قالب تهاتر بخشی از سهام‌های دولت به تأمین اجتماعی انجام شود اما با گذشته 9 ماه هنوز این امر محقق نشده است.

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران با اشاره به عدم پرداخت مبلغ ذکر شده از سوی دولت به تأمین اجتماعی گفت: این مسئله در حال حاضر در دست پیگیری از سوی کانون عالی بازنشستگان است اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم اما رایزنی‌ها با مجلس شورای اسلامی ادامه دارد و امیدواریم که سرانجام مبلغ 89 هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار بگیرد.

دهقان‌کیا درباره دلیل عدم اجرای این مصوبه گفت: در کمیسیون تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی، از اجرا شدن و پرداخت رقم ذکر شده ممانعت به عمل آمده است و گفته شده است که این مسئله (پرداخت) جزء 4 بند ب ماده 6 سیاست‌های کلی اصل 44 که سال 93 است، که تصریح دارد دولت نمی‌تواند بدهی خود به ارگان‌ها و سازمان‌ها را به صورت تهاتر یا سهام پرداخت کند و باید پول نقد بپردازد. این موضوع دلیل  مخالفت کمیسیون تطبیق قوانین مجلس با تهاتر بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم 3 ماه فرصت دارد مصوبه اشاره شده را اجرا کند، افزود: عدم پرداخت مبلغ 89 هزار میلیارد تومان از سوی دولت به سازمان تأمین اجتماعی مشکلات مالی بسیاری برای بازنشستگان ایجاد خواهد کرد که در آینده حتی ادامه اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با اما و اگر روبه‌رو خواهد شد.

به گفته رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران، موضوع پرداخت 89 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در دست پیگیری است و در صورتی که مجلس موافق پرداخت این بدهی باشد در یک بازه زمانی این بدهی از سوی دولت پرداخت می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر