| 21:04   
کد خبر : 11930

احتمال افزایش قیمت گوشی

قیمت گوشی پس از گرانی دلار در ۱۰ روز گذشته به صورت مقطعی گران شد و از آن زمان تاکنون، نوسان قیمتی در این بازار کاهش یافته است.

 

به گزارش پیام نو، ورود دلار به مرز روانی ۳۰ هزار دلار در ۱۰ روز گذشته، بهانه خوبی بود تا قیمت گوشی دوباره افزایش یابد. پس از افزایش قیمت‌ها در بازار موبایل، هم اکنون ۱۰ روز است که شاهد ثبات قیمت‌ها در این بازار هستیم. اما در حال حاضر این سوالات مطرح است که چشم انداز بازار موبایل چگونه است؟ قیمت گوشی‌های پرطرفدار در بازار چند است؟

چشم انداز بازار موبایل تا پایان سال

یک فروشنده موبایل در بازار چارسو با بیان اینکه قیمت‌ها از ۱۰ روز گذشته ثابت مانده است، به اقتصاد ۲۴ گفت: معمولا با نزدیک شدن به عید و افزایش تقاضا، قیمت موبایل کمی افزایش می‌یابد.

محمد جهانگیری ادامه داد: کسانی که نیاز به گوشی دارند بهتر است گوشی مورد نیاز خود را تهیه کنند، زیرا علاوه بر نزدیکی به پایان سال، احتمال افزایش قیمت ارز، چشم انداز بازار موبایل را مبهم می‌کند.

قیمت گوشی‌های پرطرفدار سامسونگ در بازار

این فعال بازار موبایل در پاسخ به سوال اقتصاد ۲۴ مبنی بر اینکه پرتقاضاترین گوشی‌های سامسونگ در حال حاضر در بازار چیست، گفت: اولین گوشی پرتقاضای سامسونگ، گوشی موبایل سامسونگ مدل گلکسی FE۲۰S است که با قیمت ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

جهانگیری ادامه داد: دومین گوشی پرتقاضای سامسونگ A۵۲ با حافظه داخلی ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت است که به ترتیب ۱۰ میلیون تومان و ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت پرطرفدارترین گوشی‌های شیائومی در بازار

این فروشنده موبایل در بازار چارسو در پاسخ به سوال اقتصاد ۲۴ مبنی بر پرتقاضاترین گوشی‌های شیائومی در بازار، گفت: اولین گوشی پرتقاضای شیائومی، Poco X۳ با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایت است که ۷ میلیون تومان قیمت خورده است.

جهانگیری ادامه داد: همچنین گوشی پرطرفدار Poco F۳ با حافظه ۲۵۶ گیگابایت حدود ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت روز آیفون ۱۳ در بازار

این فعال بازار گوشی با بیان اینکه در گوشی‌های برند آیفون همه مدل‌ها پرتقاضا هستند، گفت: آیفون ۱۳ ساده در حال حاضر ۲۹ میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین آیفون پرو بسته به آپشن هایش ۳۹ تا ۴۰ میلیون تومان متغیر است.

جهانگیری گفت: همچنین آیفون پرومکس در حال حاضر در بازار ۴۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو

این فروشنده موبایل در بازار چارسو با بیان اینکه اگر قیمت دلار افزایش یابد، گوشی هم گران می‌شود، به مردم توصیه کرد هر زمانی که نیاز به گوشی دارند آن را خریداری کنند و منتظر ارزانی نباشند.

آیفون‌ها دو مدل نات اکتیو و اکتیو دارد. مدل اکیتو پیش از واردات به ایران روشن شده تا تحریم‌ها را دور بزند. خریداران برای تشخیص اکتیو و نات اکتیو بودن آیفون می‌بایست سریال گوشی را در سایت آیفون وارد کنند و از این مورد مطمئن شوند. قیمت مدل‌های اکتیو آیفون یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از نات اکتیو است.

منبع: اقتصاد24

ارسال نظر