| 21:47   
کد خبر : 11975

معاون وزیر دفاع؛

معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: خودکفایی در تولید قطعات خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش پیام نو، افشین نادری شریف (معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) گفت: صنایع دفاعی و خودروسازی می‌توانند در قالب برنامه مشترک برای ارتقای صنعت و کاهش وابستگی تلاش کنند. افشین نادری شریف در بازدید از شرکت تحقیقات موتور ایران خودرو و شرکت دانش‌بنیان جتکو و همچنین مرکز تحقیق، توسعه و تکوین محصولات ایران‌خودرو افزود: فعالیت‌های صورت گرفته در ایران خودرو در حوزه طراحی و تولید موتور و همچنین طراحی و تولید نمونه خودروهای برقی نشان از توان و عزم این شرکت برای پیشرفت و رسیدن به افق‌های بالاتر است. وی ادامه داد: در حوزه تحقیقات و ارائه پلت‌فرم‌های جدید در کنار بهره‌گیری از دانش روز و استفاده از توان داخلی،‌ شاهد افزایش کیفیت محصولات خواهیم بود. افشین نادری شریف با بیان اینکه فناوری دفاعی توسعه‌یافته و سرریز آن به دیگر صنایع منتقل شده است، گفت: آماده همکاری و ارائه فناوری‌های مورد نیاز شرکت‌های خودروساز در زمینه‌های مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه خودکفایی در تولید قطعات خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: در این زمینه مسئولیت خودروسازان نیز بسیار مهم است و ما به اجرای این مسئولیت کمک خواهیم کرد. معاون وزیر دفاع با اشاره به توانمندی‌های صنایع دفاعی کشور گفت: انباشت دانش و زیرساخت‌های صنعتی که در صنایع دفاعی کشور وجود دارد با تغییرات کوچک می‌تواند به کمک خودروسازان و همه بخش‌های صنعتی کشور بیاید.  وی با بیان اینکه نوآوری در صنعت ملی خودرو کمک شایانی به بهبود وضعیت اقتصادی کشور می‌کند، گفت: خودروسازی دارای زیرساخت‌ها و توانمندی خوبی است و صنایع دفاعی و خودروسازی می‌توانند در قالب برنامه مشترک برای ارتقای صنعت خودرو و کاهش وابستگی در این زمینه تلاش کنند.  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز با بیان اینکه همکاری مطلوبی میان ایران خودرو و وزارت دفاع شکل گرفته، گفت: نهضت ساخت داخل، در همکاری و تعامل مطلوب با صنایع دفاعی، شرکت‌های دانش‌بنیان، سازمان هوا فضا و شرکت‌های قطعه‌ساز با هدف کاهش ارزبری تولید درحال انجام است.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر