| 20:23   
کد خبر : 11999

نماینده ارومیه:

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: وزیر ارشاد با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال حل مشکلات معیشتی هنرمندان و توسعه متوازن زیر ساخت‌های فرهنگی است.

به گزارش پیام نو، سید سلمان ذاکر (عضو کمیسیون اقتصادی مجلس) با اشاره به حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزارت فرهنگ مشکلات زیادی دارد و نیازمند تحول جدی است، در همین راستا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رایزنی های اقتصادی و بودجه‌ای خود را افزایش داده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنرمندان و اهالی فرهنگ در حوزه معیشت دارای مشکلات فراوانی هستند، گفت: هنرمندان دارای کارتی می باشند که ماهانه ۲۰۰ هزار تومان به آن واریز می‌شود، این مبلغ مشکلی از هنرمندان حل نمی‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: مشکلات زیر ساختی حوزه فرهنگ و هنر نشان‌دهنده بی توجهی اقتصادی به این حوزه است.

ذاکر تاکید کرد: باید خانه تئاتر، خانه سینما، خانه موسیقی در شهرستان‌ها ایجاد شود، متاسفانه زیرساخت‌های فعالیت‌های فرهنگی در نقاط مختلف کشور و مناطق کمتر توسعه یافته فراهم نیست. وزارت فرهنگ باید برای ایجاد و تقویت این زیر ساخت اقدامات فوری انجام دهد. حضور وزیر فرهنگ در کمیسیون اقتصادی نشان دهنده درک این مشکلات و تلاش برای رفع آن است.

وی ادامه دارد: اسماعیلی وزیر فرهنگ برای بیان مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ در کمیسیون اقتصادی مجلس حضور یافت تا برای حل مشکلات اقدامات اساسی و عملی انجام دهد.

نماینده مردم ارومیه تصریح کرد: اتخاذ رویکرد اقتصادی از سوی وزارت ارشاد اقدامی دقیق و درست است، وزارت ارشاد برای باید از حقوق هنرمندان و اهالی فرهنگ دفاع کرده و برای زمینه سازی ارتقاء فرهنگ کشور اقدامات زیر بنایی انجام دهد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر