| 21:06   
کد خبر : 12004

­مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

­مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: واحد‌های صنعتی تعطیل شده باید به چرخه تولید برگردند.

به گزارش پیام نو، عزت‌الله اکبری تالارپشتی (رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس) درباره طرح دو فوریتی مجلس برای حمایت از واحد‌های تولیدی گفت: تعطیلی واحد صنعتی به دلیل بدهی بدترین اقدام است و باید از این کار جلوگیری شود و هدف این طرح هم همین است.

وی با بیان اینکه طرح دو فوریتی مجلس برای حمایت از واحد‌های تولیدی یکی از بهترین اقدامات مجلس یازدهم است، افزود: گاهی فعالان و بنگاه‌های اقتصادی به دلیل بدهی با مشکل مواجه هستند و گاهی روانه زندان می‌شوند که این رویکرد خوبی نیست.

اکبری تالارپشتی گفت: مجازات بنگاه‌های اقتصادی باید آخرین مرحله تنبیهی باشد؛ اگر جرم اقتصادی شده است، تنبیه هم باید اقتصادی باشد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تنبیه بنگاه اقتصادی در این طرح به عهده قاضی گذاشته شده است؛ قاضی باید بتواند حکم جایگزین صادر کند.

اکبری تالارپشتی گفت: برای ترک فعل هم در طرح جدید مجازات دیده شده است. مدیری که عامل آسیب به بنگاه‌های اقتصادی و بی نظمی شده باید مجازات شود.

بازگشت واحد‌های آسیب دیده به چرخه تولید

علی رسولیان (مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران) هم گفت: واحد‌های صنعتی تعطیل شده باید به چرخه تولید برگردند. بیش از 60 درصد واحد‌های آسیب دیده یا تعطیل شده قابل بازگشت هستند.

وی افزود: با بازگشت واحد‌های آسیب دیده به چرخه تولید روند اشتغال هم رونق خواهد گرفت.

علی رسولیان گفت: برخی واحد‌های تولیدی مشکل حقوقی دارند مثل مشکل مالیات یا مشکل بانکی که با شناسایی این واحد‌ها در صدد رفع این مشکلات هستیم.

دستگاه‌های نظارتی در قانون کسب و کار

داود نوده‌فراهانی (عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد) هم گفت: خیلی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی قابل پیشگیری است و قانون باید با کسانی که باعث مشکلات زنجیره‌ای می‌شوند، برخورد کند.

داود نوده‌فراهانی افزود: بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط چابک هستند و از تحریم به اندازه فشار اقتصادی آسیب نمی‌بینند.

وی افزود: ستاد‌های تسهیل باید زمانبندی و این در قانون دیده شود.

عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد گفت: یک دستگاه نظارتی هم باید در قانون کسب و کار دیده شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر