کد خبر : 1378

گلایه مدیرمسئول کیهان از اختلاف اصولگرایان

حسین شریعتمداری ، مدیرمسئول کیهان گفت سخن از ارائه دو یا چند فهرست جداگانه در میان است که باید آن را مصداق بی‌توجهی کسانی دانست که «برای یک دستمال، قیصریه را به آتش می‌کشند»! چرا که این اقدام ناپسند نتیجه‌ای جز پراکندگی آرا ندارد.

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در یادداشتی از تشتت آراء در جریان اصولگرایی به شدت انتقاد کرد و از جوانان اصولگرای کمتر شناخته شده خواست کنار بروند.

به گزارش پیام نو وی در یادداشتی نوشت: با کمال تأسف مشاهده می‌شود که این طیف(اصولگرایان)  به جای آنکه عزم خود را جزم کنند و برای برخورداری از یک مجلس تراز اسلام و انقلاب و مردم، سر از پا نشناسند -با عرض پوزش- در پیچ و خم سلیقه‌ها (و نه اصول متفاوت) ایستاده‌اند و جای «بایدها» و «نبایدها» را به فراموشی سپرده‌اند! و حال آنکه اگر شرایط را حساس و موقعیت نظام و مجلس را خطیر و انتخاب نمایندگان شایسته را حیاتی می‌دانند -که می‌دانند- باید سلیقه‌های متفاوت را به نفع اصول کنار بگذارند و به جای حرکت در جهت یک ائتلاف کارساز، سر گردنه با یکدیگر کشتی نگیرند!... و در این باره گفتنی‌هایی هست؛
وی تاکید کرد: اصلی‌ترین و ضروری‌ترین شرط لازم برای «ائتلافِ» چند گروه با سلیقه‌های متفاوت، «تنازل» است؛ با این توضیح که اگر هر یک از طرفین روی سلیقه سیاسی خاص خود پافشاری کرده و حاضر نباشد از آن کوتاه بیاید، هرگز هیچ ائتلافی صورت نخواهد گرفت. سخن از کوتاه آمدن و تنزل در اصول نیست، چرا که دلسوزان انقلاب و مردم دوستان، در اصول، اختلافی ندارند و اگر داشتند که در این حلقه نبودند، سخن درباره تنزل در سلیقه‌هاست که لازمه آن صداقت در ادعای انقلابی و مردمی‌بودن است. نمی‌توان از یک‌سو داعیه انقلابی و مردمی‌بودن داشت و در همان حال، حاضر به فدا کردن سلیقه خود به نفع نظام و مردم نبود!

حسین شریعتمداری در ادامه یادداشت خود آورده است: متأسفانه موارد یادشده از سوی نیروهای انقلاب و جبهه دلسوزان مردم و نظام، آن‌گونه که باید مورد توجه قرار نگرفته است و سخن از ارائه دو یا چند فهرست جداگانه در میان است که باید آن را مصداق بی‌توجهی کسانی دانست که «برای یک دستمال، قیصریه را به آتش می‌کشند»! چرا که این اقدام ناپسند نتیجه‌ای جز پراکندگی آرا ندارد و نهایت آنکه میدان را به نفع جریان بدسابقه‌ای باز می‌کند که علی‌رغم کارنامه خسارت‌بار و دروغگویی‌های چند هفته‌ای درباره رد صلاحیت نامزدهای خود، با لیست واحد به میدان خواهند آمد!
مدیرمسئول کیهان ائتلاف نکردن را گناه نابخشودنی دانست و گفت: هریک از نیرو‌های حاضر در جبهه فراگیر انقلاب، به‌تنهایی شبیه یک نهر هستند که طرف مقابل به‌آسانی می‌توان از آن رد شود ولی اگر با یکدیگر پیوند بخورند -لیست واحد بدهند- به رودخانه خروشانی تبدیل خواهند شد که عبور از آن ناممکن است! نگارنده این پیشنهاد را در جریان یکی از انتخابات ریاست جمهوری نیز به میان کشید که مورد توجه دوستان قرار نگرفت و در حالی که مجموع آرای چند نامزد جداگانه آنها از تعداد رای طرف دیگر بیشتر بود، به پیروزی نرسید.

شریعتمداری در توصیه ای به جوانان اصولگرا نوشت: و بالاخره برخی از نامزدهای جوان با وجود شایستگی‌های لازم، آن‌گونه که باید برای مردم شناخته‌شده نیستند. چاره کار در این خصوص هم ارائه لیست واحد است چرا که وقتی یک فهرست واحد با حضور افراد شاخص از سوی یک جریان انقلابی و خوش‌سابقه ارائه می‌شود، به طور طبیعی -که عاقلانه نیز هست- می‌تواند برای همگان اطمینان‌آور باشد.

 

منبع: کیهان

ارسال نظر