کد خبر : 1561

آغاز جشنواره برلین با غیبت رسول‌اف

همزمان با آغاز هفتادمین دوره جشنواره فیلم برلین، فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی و تهیه‌کنندگی بهروز نشان برای اولین بار در بازار فیلم این جشنواره عرضه می شود.

به گزارش پیام نو، هفتادمین دوره برگزاری جشنواره جهانی فیلم برلین از دیروز آغاز شده است. 

فیلم "شیطان وجود ندارد" به کارگردانی محمد رسول‌اف به بخش مسابقه دعوت شده و فیلم "نامو" (بیگانه) که نخستین تجربه کارگردانی نادر ساعی‌ور در قسمت "فوروم" است، در کنار فیلم‌های کوتاه "اسب سفید بالدار" از مهیار ماندگار، "بادبادک‌ها"ی پیام حسینی و فیلم بلند "یلدا"، ساخته مسعود بخشی نیز به بخش "نسل" برلیناله راه یافته اند.

دادگاه انقلاب آقای رسول‌اف را به خاطر "فعالیت علیه نظام و امنیت ملی" به یک سال حبس و دو سال ممنوعیت خروج از کشور و منع شرکت در فعالیت های اجتماعی و سیاسی محکوم کرده است.

دو فیلم بلند "پری" به کارگردانی سیامک اعتمادی که در یونان ساخته شده و "سه آینده ـ احساسات ملایم" از فراز شریعت که در آلمان تولید شده، در بخش پانوراما نشان داده می شوند. هر دو فیلم، دشواری های مهاجران ایرانی در یونان و آلمان را دستمایه قرار داده اند، ولی آن را با سبک و سیاق متفاوت به تصویر می کشند.

پیشتر نامه ای از خانه سینما منتشر شده بود که در آن از رئیس قوه قضائیه خواسته شده که امکان حضور محمد رسول‌اف درجشنواره برلین فراهم شود.

ارسال نظر