کد خبر : 1665

رئیس اتحادیه اغذیه فروشان مواد غذایی تهران در گفتگو با «پیام نو»

رئیس اتحادیه اغذیه فروشان مواد غذایی تهران گفت:اگر دولت نتواند کرونا را کنترل کند امکان ورشکستی برخی از اغذیه فروشان وجود دارد.

اسدالله احمدی شهریور افزود: حدود یک هفته از تایید ویروس کرونا می گذرد و خوشبختانه در اماکن اغذیه فروشی مورد مشکوکی را به اتحادیه گزارش ندادند.

وی با اشاره به اینکه صنف اغذیه فروشان به صورت زنجیر وار است، اذعان کرد: اگر اغذیه فروشان در طول روز به هر دلیلی فروش کمی داشته باشند، حتما فروش کارخانه سوسیس و کالباس، نان فانتزی و.... تاثیر می گذارد.در این گونه موارد هم تنها قشری که از این کم فروشی مزایایی خود را از دست می دهد کارگران است.

 احمدی شهریور بیان کرد: اکثر مغازه های صنف اغذیه فروش ها اجاره ای است یا فرد سرمایه اولیه خود را وام گرفته است؛ در این شرایط اگر دولت این بلا را هر چه سریعترمدیریت نکند، صنف اغذیه فروشان ورشکسته می شوند و در این صورت با موجی دیگر از بیکاری روبرو می شویم.

رئیس اتحادیه اغذیه فروشان مواد غذایی تهران تاکید کرد:دولت برای این صنف باید تدبیری بیاندیشد . از صاحبان املاک نیز انتظار داریم،اجاره نشین ها را درک کنند و برای دریافت اجاره بها مهلت بدهند.

 

شهریور اضافه کرد: مردم به غذاهای فست فودی علاقمند هستند ، در طول سال اغذیه فروشان درآمد نسبتا خوبی دارند اما آنها به فروش شب عید، خیلی حساب باز کرده اند که آنهم در یک هفته گذشته با افت فروش روبرو شده است و مردم به دلیل نگرانی دیگر حاضر به خرید غذاهای فست فودی نیستند.

وی گفت:معمولا هزینه اسفند ماه بالاست چرا که کارفرما علاوه بر هزینه های جاری خود در حال کنار گذاشتن عیدی کارگران است که با این وضع در پرداخت آن هم دچار مشکل شده است.

 

اسدالله احمدی شهریور در پایان تاکید کرد:از همان روزهای اولی که این بیماری تایید شد اتحادیه بخش نامه های متعددی را برای اغذیه فروشان ارسال کرد که باید چگونه بهداشت محیطی و فردی را رعایت کنند.

 

 

ارسال نظر