کد خبر : 1671

کرونا پشت در کابینه دولت

سخنگوی دولت روز دوشنبه 5 اسفندماه در نشست خبری خود با خبرنگاران طی ساعاتی با ایرج حریرچی، دبیر ستاد پیشگیری از کرونا که تست کرونای او روز سه‌شنبه مثبت اعلام شد، در ارتباط بوده است. بر همین اساس، گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال ابتلای او به کرونا مطرح است.

به گزارش پیام نو، اعلام خبر تست کرونای سخنگوی دولت بعد از این منتشر شد که دیشب سه‌شنبه 6 اسفندماه، اخباری مبنی بر ابتلای او در فضای مجازی منتشر شد.

سخنگوی دولت روز دوشنبه 5 اسفندماه در نشست خبری خود با خبرنگاران طی ساعاتی با ایرج حریرچی، دبیر ستاد پیشگیری از کرونا که تست کرونای او روز سه‌شنبه مثبت اعلام شد، در ارتباط بوده است. بر همین اساس، گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال ابتلای او به کرونا مطرح است.

علی ربیعی و ایرج حریرچی در نشست خبری سخنگوی دولت

همچنین روز سه‌شنبه رسانه‌ها از نشست‌های ربیعی که به صورت زنده پخش می‌شد تصاویری منتشر کرده‌اند که نشان از وجود علائمی مانند سرفه در او داشته است. ربیعی همچنین در ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا که به ریاست رئیس‌جمهوری تشکیل شد حضور پیدا نکرد و همین موضوع اذهان را بیشتر به سمت ابتلای ربیعی به کرونا برده است.

این در حالی است که دفتر سخنگوی دولت شب گذشته اعلام کرد ربیعی علائمی از بیماری کرونا را ندارد و صرفاً به دلیل فشار خانواده و توصیه‌های پزشکی تست کرونا داده است، همچنین غیبت او در ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا هم صرفاً از سر احتیاط بوده تا دیگر اعضای ستاد در امنیت باشند.

ربیعی البته از روز دوشنبه بارها با اعضای دیگری از دولت همچون رضا رحمانی، وزیر صمت، از نزدیک در ارتباط بوده است.

گفتنی است، مثبت اعلام شدن تست کرونای حریرچی موجب شده نگرانی‌هایی بابت ابتلای بخشی از اعضای هیات دولت، کارکنان وزارت بهداشت و وزارت کشور و خبرنگاران به وجود آید.

ربیعی: فاقد علائم اولیه کرونا بودم

علاوه بر این خود ربیعی سه‌شنبه شب، بعد از انتشار اخبار ابتلای او به کرونا، به «ایران‌آنلاین» گفته است، بعد از جلسه با تولیدگران ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، با او تماس گرفته و خبر مثبت بودن تست کرونای خودش را داده و به ربیعی هم توصیه کرده که تست را انجام دهد.

او همچنین تاکید کرده که علائم اولیه کرونا را ندارد و برای احتیاط و اطمینان از سلامت اطرافیان تست داده و نتیجه آن طی 2 روز آینده مشخص خواهد شد.

ربیعی درباره غیبت در جلسه ستاد ملی کرونا نیز گفته است، با توجه به شرایط و با هماهنگی رئیس‌جمهوری تصمیم گرفته برای استراحت و پرهیز از ابتلای احتمالی دیگران در جلسه شرکت نکند.

او توضیح داده که مبارزه با کرونا نیاز به فضای سالم خبری و توأم با همبستگی ملی دارد که متاسفانه کروناهراسی و دامن زدن به شایعه‌ها این 2 اصل را تضعیف کرده است، و کسانی آگاهانه و با غرض یا ناآگاهانه و با زیرپا گذاشتن اخلاق حرفه‌ای به این فضا دامن می‌زنند.

سخنگوی دولت به شایعات مختلف این روزها مانند استعفانامه جعلی وزیر بهداشت یا نامه جعلی معاون وزیر درباره کرونا به عنوان مصادیقی از این غرض‌ورزی اشاره کرد.

لازم است ذکر شود که معمولاً مشخص شدن نتیجه تست کرونا از 24 تا 48 ساعت به طول می‌انجامد.

 

منبع اعتماد آنلاین

ارسال نظر