کد خبر : 1696

عضو هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران:

محمدعلی صدیقی، عضو هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران، اطمینان داد که اوضاع تحت کنترل است و مردم نباید نگران کمبود یا گران‌فروشی کالاهای اساسی باشند.

به گزارش پیام نو «ما احتکارگران را صنف نمی‌دانیم، حساب آنها از کاسبان شناسنامه‌دار جداست. آنها دزد هستند و حتی عنوان خود را دزدیده‌اند.» این مطلب بخشی از اظهارنظر محمدعلی صدیقی عضو هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران است.

صدیقی در گفت‌و‎گو با اعتمادآنلاین اطمینان داد که اوضاع تحت کنترل است و مردم نباید نگران کمبود یا گران‌فروشی کالاهای اساسی باشند.

این دست‌اندرکار بازار با درخواست از مردم برای اطلاع تخلف‌های مشاهده‌شده به شماره 124، ادامه داد: منکر احتکار و گران‌فروشی برخی کالاها از سوی افراد سودجو نیستیم، به همین دلیل اصناف و سازمان تعزیرات حکومتی به شدت با این مساله برخورد خواهند کرد.

محتکران و آنهایی که چهره کاسبان واقعی را خدشه‌دار می‌کنند بدانند که نه تنها قانون با آنها برخورد خواهد کرد، بلکه اعتماد عموم مردم به آنها نیز کم خواهد شد؛ در بلندمدت آنها ضرر خواهند کرد، نه مردم.

عضو هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران همچنین با توضیح وضعیت فعلی موجودی کالاهای اساسی در بازار توضیح داد: به غیر از ماسک، ژل ضدعفونی‌کننده و دستکش لاتکس، کمبود دیگری در بازار به خصوص در حوزه مواد خوراکی وجود ندارد.

او در عین حال اظهار داشت: محتکران و آنهایی که چهره کاسبان واقعی را خدشه‌دار می‌کنند بدانند که نه تنها قانون با آنها برخورد خواهد کرد، بلکه اعتماد عموم مردم به آنها نیز کم خواهد شد؛ در بلندمدت آنها ضرر خواهند کرد، نه مردم.

او در پایان صحبت‌های خود به این نکته نیز اشاره کرد: خریدهای هیجانی به افزایش خودسرانه قیمت‌ها دامن خواهد زد

 

ارسال نظر