کد خبر : 1803

بهروز عطایی:

یک مربی والیبال گفت: فکر می‌کنم تعطیلی لیگ برتر والیبال کار بسیار درستی بود.

به گزارش پیام نو بهروز عطایی، سرمربی تیم والیبال کاله مازندران، درباره تعطیلی لیگ برتر والیبال گفت: امروز تمام کشورها با یک مشکل بین‌المللی مواجه هستند؛ ویروس کرونا بر تمام سطوح زندگی مردم جهان تاثیر گذاشته و تنها مختص رشته والیبال یا یک رشته ورزشی دیگر نیست. خوشبختانه تمام بازی‌های ورزشی در ایران تعطیل شده‎اند.

ویروس کرونا خطر بزرگی برای جامعه است

او ادامه داد: پیش از این بازی‌های لیگ برتر فوتبال برگزار می‌شد که اهالی این رشته بابت این مساله نگران و ناراحت بودند. باید قبول کنیم ویروس کرونا خطری است که تمام جامعه را تهدید می‌کند. ضمن اینکه ورزش می‌تواند عامل شیوع بیشتر این بیماری باشد. فکر می‌کنم تعطیلی لیگ برتر والیبال کار بسیار درستی بود. این کار باعث حفظ سلامت جامعه می‌شود.

عطایی در پاسخ این سوال که آیا تعطیلی لیگ، روند آماده‌سازی تیم ملی را با مشکل مواجه می‌کند گفت: بی‌شک تعطیلی لیگ تاثیری منفی بر روند آماده‌سازی تیم ملی می‌گذارد. اگر بازی‌های لیگ ادامه پیدا می‌کرد، بازیکنان تا 10 فروردین در کوران رقابت‎ها بودند که به آمادگی بیشتر آنها کمک می‌کرد. اکنون بازیکنان با آمادگی کامل در اردوهای تیم ملی حاضر نمی‌شوند و کادر فنی تیم ملی کار بیشتری برای آماده‌سازی بازیکنان تیم ملی خواهند داشت. سال گذشته بازیکنان تیم ملی با آمادگی بالایی به اردوهای تیم ملی رفتند و به همین خاطر مربیان تیم ملی از این بابت بسیار خوشحال بودند. امسال اما مربیان تیم ملی ظرف 15 تا 20 روز باید به بازیکنان فشار وارد کنند تا بدن آنها آماده حضور در بازی‌های بین‌المللی شود.

تعطیلی لیگ برنامه‌های تیم ملی را مختل می‌کند

عطایی البته به نکته مثبت تعطیلی لیگ هم اشاره کرد و گفت: بازیکنان تیم ملی امسال بازی‌های سخت زیادی را پشت سر گذاشته‌اند؛ نکته مثبت تعطیلی لیگ استراحت بازیکنان ملی‌پوش است. آنها می‌توانند در این مدت دوران ریکاوری خود را طی کنند و بدون خستگی به اردوهای تیم ملی اضافه شوند.

مربی تیم والیبال جوانان ایران در پایان به احتمال به هم خوردن برنامه‌های تیم ملی اشاره کرد و گفت: اگر این بیماری تا اردیبهشت‌ماه ادامه پیدا کند، بی‌شک برنامه‌های تیم ملی هم به مشکل می‌خورد. باید امیدوار باشیم این بیماری هرچه زودتر مهار شود. برنامه آماده‎سازی تیم ملی از اواخر فروردین‌ماه آغاز می‌شود و اگر این مشکلات پایان یابد،‌ می‌توانیم به موفقیت تیم ملی امیدوار باشیم.

 

منبع اعتمادآنلاین

 

ارسال نظر