کد خبر : 1953

مشاوره تلفنی رایگان برای کاهش استرس شهروندان

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به خدمات روانشناسی برای کاهش استرس و اضطراب خانواده‌ها گفت: در همین زمینه سامانه ای با استفاده از ۴۰۰ روانشناس آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای هستند و خانواده‌ها می‌توانند از طریق این خط تماس برقرار کنند.

 

به گزارش پیام نو وحید قبادی دانا با بیان این که تماس با این خط رایگان است، اظهار کرد: در این زمینه خط ۱۴۸۰ با استفاده از ۴۰۰ روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا، آماده خدمت هستند و خانواده‌ها می‌توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب از طریق این خط تماس برقرار کنند.

وی گفت: کارشناسان این سامانه تلاش خواهند کرد تا استرس و اضطراب تماس گیرندگان را کاهش دهند و طبق گزارش ها تاکنون در این فرایند موفق بوده‌اند.

قبادی دانا ادامهه داد: در بهمن ماه دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مربوط به این ویروس تهیه و به تمامی مراکز نگهداری سازمان بهزیستی در سراسر کشور ابلاغ شد و مراکز موظف به رعایت نکات بهداشتی شدند.

وی تصریح کرد: همچنین با شیوع ویروس کرونا در کشور، اقدامات لازم برای تهیه و تأمین تجهیزات بهداشتی ( دستکش و ماسک) همچنین مواد ضدعفونی آغاز شد و در کنار آن نیز آموزش‌های لازم طبق دستورالعمل‌های پیش بینی شده برای مراکز شبانه‌روزی در نظر گرفته شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با شیوع ویروس کرونا بخشنامه‌ای مبنی بر تعطیلی مهدهای کودک و همچنین مراکز روزانه توانبخشی تا زمان قطع شدن زنجیره این ویروس ابلاغ شده است. علاوه بر اینکه تمهیداتی نیز برای کمپ‌های نگهداری افراد معتاد در نظر گرفته شده و بر اساس آن اعلام شده که این مراکز تا اطلاع ثانوی از پذیرش این افراد در کمپ‌ها ممنوع هستند و در موارد خاص باید این افراد ۱۴ روز قرنطیه شوند و در صورت تأیید پزشکان، در مرکز پذیرش خواهند شد.

او افزود: هم‌اکنون مسائل بهداشتی در مراکز اشاره شده به طور دائم کنترل می‌شود و بر اساس آخرین گزارش اخذ شده مشکلی در این مراکز وجود ندارد.

این مسئول در ادامه اقدامات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی در شیرخوارگاه‌ها و مراکز شبه خانواده اظهار کرد:  در این بخش نیز دستورالعمل‌های مربوطه تهیه و ابلاغ شده است ضمن اینکه بر اساس بخشنامه ابلاغ شده ملاقات در تمامی مراکز تحت نظارت بهزیستی ممنوع شده است.

قبادی دانا به تأمین اعتبارات برای تهیه اقلام بهداشتی در مراکز تحت نظارت بهزیستی افزود: در این زمینه علاوه بر اعتبارات سازمان بهزیستی، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان نیز با مساعدت فتاح رئیس بیناد مستضعفان در اختیار بهزیستی قرار گرفت  که بر اساس آن، مبلغ ۲۵۰ هزار تومان به حساب ۴۰ هزار معلولان شدید و خیلی شدید که در منازل بستری هستند، واریز شده است.

 

منبع تسنیم

 

ارسال نظر