کد خبر : 1960

وکیل محمد علی طاهری:

شب گذشته وکیل «محمدعلی طاهری» خبر داد که نامبرده از ایران خارج شده و خود را به کانادا رسانده است.

به گزارش پیام نو محمد علی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه از ایران خارج شد. این خبر را وکیل وی شب گذشته در حساب توئیترش منتشر کرده است.

محمد علی طاهری کیست؟

محمدعلی طاهری متولد ۱۳۳۵ در کرمانشاه، پس از تحصیلات ابتدایی در این شهر، به همراه خانواده به تهران مهاجرت می‌کند. در نوجوانی و جوانی به کارهای فنی به‌خصوص هواپیماسازی علاقه‌مند بوده و در سال‌های جنگ ایران و عراق نیز دو نوع مسلسل سبک می‌سازد، اما با بی‌توجهی وزارت دفاع وقت ایران مواجه می‌شود.

اکبر هاشمی رفسنجانی در همین رابطه در کتاب خاطرات‌اش از محمد علی طاهری به عنوان "جوانی با ذوق" که "اختراعاتی در زمینه اسلحه دارد" نام می‌برد که از عدم رسیدگی وزارت دفاع گلایه کرده و قرار شده که "به وزیر دفاع معرفی شود".

او که در دهه 80 به عنوان موسس عرفان حلقه هواداران زیادی داشت کتابهایش بارها توسط وزارت ارشاد منتشر شده بود.

وی برای نخستین بار در سال ۱۳۸۸ دستگیر شد و در سال ۸۹ به ناچار همه‌کلاس‌ها و فعالیت‌های خود را تعطیل کرد. او در همین سال دوبار توسط اطلاعات سپاه بازداشت و  برای سومین بار در اردیبهشت ۱۳۹۰ دستگیر و روانه زندان شد.

این در حالی است که ابتدا فعالیت های محمد علی طاهری به عنوان بنیانگذار مؤسسه "عرفان حلقه" و روش "فرادرمانی و طب مکمل" در ایران، بارها مورد تقدیر قرار گرفته بود اما با گسترش فعالیت‌های خود مغضوب واقع شد.

حکم اعدام بنیانگزار عرفان حلقه نخستین بار در روز ۸ مرداد ۱۳۹۴ توسط قوه قضائیه ایران تأیید شد. 

طاهری در نهایت در تیرماه سال ۹۶، پس از ۶ سال حبس در سلول انفرادی زندان اوین، برای سومین بار مجددا به "افساد فی الارض" متهم شد و حکم اعدام مجددش نیز صادر و روز ۵ شهریور به او ابلاغ شد.

سرانجام محمدعلی طاهری بنیانگزار عرفان حلقه  با اتهاماتی نظیر توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

شب گذشته وکیل «محمدعلی طاهری»  خبر داد که نامبرده از ایران خارج شده و خود را به کانادا رسانده است.

وی چندی قبل خواستار سلب تابعیت ایرانی خود شد که در رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور بازتاب گسترده داشت.

 

 

ESm024QXsAEULSN (2)

 

 

 

 

ارسال نظر