کد خبر : 1972

نوید دانایی:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان گفت: ویروس کرونا در مرحله دوم گسترش خود قرار دارد و پیش‌بینی‌ها از شروع موج سوم در فروردین سال آینده حکایت می‌کند.

به گزارش پیام نو «نوید دانایی»  گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در حال افزایش است و این امر ضرورت رعایت نکات بهداشتی را دوچندان می‌کند.

او افزود: پیش‌بینی‌ها نشان از شروع مرحله سوم پیدایش و گسترش ویروس کرونا در کشور در هفته اول و دوم فروردین ۹۹ دارد و باید آمادگی‌ لازم برای مقابله با این مرحله را داشته باشیم.

دانایی بیان کرد: تمهیدات لازم برای گذر از مرحله سوم کرونا باید از قبل پیش‌بینی شود تا با کمترین خسارت‌ها بتوان از این مرحله عبور کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان گفت: خارج نشدن از منزل و نبود دید و بازدیدها در نوروز سال آینده از مهم‌ترین اقدام‌هایی است که باید توسط شهروندان انجام شود.

او ادامه داد: انجام دید و بازدیدها در شرایط وجود ویروس مسری و خطرناک کرونا به معنای به خطر انداختن سلامت و جان افراد است و یقینا هیچ فردی راضی به این امر نخواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گفت: تست ۱۴۱ نفر از شهروندان استان سمنان از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون مثبت بوده است که ۵۰ درصد این افراد تاکنون از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

 ۹۵۸ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و  کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به ۹ هزار نفر رسیده است، این تعداد در سمنان با ۶۳ نفر مبتلای جدید به ۲۸۴ نفر افزایش یافته است.

 

منبع ایرنا

ارسال نظر