کد خبر : 2088

جهانگیری خبر داد:

معاون اول رییس جمهوری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: من هم مثل هموطنانم، نمی توانم سنت هر ساله دید و بازدید را به جا آوردم، ولی در روزهای تعطیل برای پیگیری‌های استانی ستاد مقابله با کرونا، به پنج استان کشور خواهم رفت.

به گزارش پیام نو «اسحاق جهانگیری» روز جمعه با باز نشر فیلمی از دیدار نوروزی با مادرش در فروردین ماه سال ١٣٩۶ در کرمان که سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هم حضور داشت، در حساب اینستاگرامی خود از مردم خواست در خانه بمانند و از برگزاری آیین‌های عید دور باشند.

ساقیا آمدن عید مبارک بادت     آن مواعید که کردی مرواد از یادت

در شگفتم که در این مدت ایام فراق       برگرفتی ز حریفان دل و دل می دادت

شادی مجلسیان در قدم مقدم توست     جای غم باد مر آن دل که نخواهد شادت(حافظ)

وی اظهارداشت: عید نو شدن جان طبیعت و تاریخ و جامعه و انسان را به عموم ملت شریف ایران تبریک می‌گویم. امسال نوروز حال و هوایی دیگر دارد و شهروندان عزیز ما در میانه سختی‌ها و رنج‌های برآمده از عالم‌گیری کرونا ناگزیرند در خانه بمانند و از برگزاری آیین‌های عید دور باشند.

جهانگیری ادامه داد: عید امسال، عید خاطره‌ها و آرزوها و زنده نگه داشتن گوهر نشاط و گفت‌وگو و امید در همین حال است. از خدایی که دگرگون کننده دل‌ها و دیده‌هاست بخواهیم که این عید باستانی را که قرین عید مبعث پیامبر اکرم (ص) نیز هست سرآغاز بهبود احوال ما قرار دهد.

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: من هم مثل بسیاری از هموطنان عزیزم ناگزیرم به پیشواز نوروزی متفاوت از هر سال بروم و نمی‌توانم سنت هر ساله که دیدار مادر در کرمان است را به جا آوردم و در روزهای تعطیل ان شاءالله برای پیگیری‌های استانی ستاد مقابله با کرونا به پنج استان کشور خواهم رفت.

وی یادآور شد: مادر در همه حال تکیه گاهم بوده و هست و نوروز، زمان بازخوانی این حقیقت برای همه است، حتی اگر دیدار او از نزدیک ممکن نشود، خاطره‌اش را با فیلم کوتاه دیدار نورزی دو سال پیش در کرمان زنده می‌دارم، دیداری که حضور دوست عزیز و رفیق شفیق سال‌های دور و نزدیکم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هم شیرین‌تر و زنده ترش می‌کرد.  در ورای این روزهای تلخ و سخت به یقین با همت و اراده ملت صبور، آینده‌ای امید بخش می‌آید.

 

منبع ایرنا

ارسال نظر