کد خبر : 2315

نیکزاد:

نماینده اردبیل با انتقاد از تعطیلی مجلس گفت اکنون هیات دولت و شورای عالی قضایی جلساتشان برگزار می‌شود و اگر محل مجلس مناسب نیست می‌توان از محل اجلاس سران استفاده کرد.

به گزارش پیام نو علی نیکزاد منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم با انتقاد از تعطیلی جلسات علنی مجلس اظهار داشت: جلسات علنی مجلس حتی در دوران موشک‌باران جنگ تحمیلی هم هیچ‌گاه تعطیل نشده بود اما متاسفانه مجلس در روزهای سخت پایان سال گذشته و ابتدای سال جاری به جای آنکه خانه ملت بوده و نمایندگان آن به عنوان وکیل مردم در کنار ملت باشند، کرونا را بهانه قرار داده و جلسات علنی را تعطیل کردند.

وی افزود: طبق قانون، مجلس متکی به آرای عموم است و برای تشکیل شدن آن حد نصاب می خواهد اما می توانیم با رعایت پروتکل های بهداشتی جلسات علنی مجلس را هم برگزار کنیم. نیکزاد گفت: در حال حاضر جلسات هیئت دولت و شورای عالی قضایی تشکیل می‌شود لذا جلسات علنی مجلس شورای اسلامی هم می تواند به مانند آنها و با رعایت پروتکل های بهداشتی تشکیل شود.

    امکانات کافی در سالن اجلاس برای جلسات علنی مجلس مهیاست

منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم تصریح کرد: عده ای می گویند تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی خیلی بیشتر از اعضای هیئت دولت و شورای عالی قضایی است و امکان تشکیل جلسات آن میسر نیست ولی نمایندگان مجلس اگر عزم و اراده تشکیل جلسات خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند می توانند به سالن اجلاس سران بروند چرا که این ساختمان امکانات بسیار خوبی داشته و پروتکل های بهداشتی را می توان به خوبی در آنجا رعایت کرد.

نیکزاد اظهار داشت: سالن اجلاس سران در دولت آقای احمدی نژاد میزبان ۲۰۰ پادشاه، رئیس جمهور و نخست وزیر برای برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران بود؛ در آن دوران بنده در وزارت راه و شهرسازی حضور داشتم و امکانات کافی در آن جا مهیا شده است و می‌توان پروتکل های بهداشتی را در آنجا رعایت کرد.

    برگزاری جلسات علنی مجلس یعنی پارلمان در کنار مردم است

وی گفت: نمایندگان مجلس می‌توانند با رعایت منطق های متعدد مسئولان بهداشتی کشور، جلسات علنی پارلمان را در سالن اجلاس سران برگزار کنند.

منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: زمانی که مباحث مهمی در کشورمان مانند جهش تولید و مشکلات ناشی از کرونا و ضعف تولید و اقتصاد بر مردم حادث شده است نمایندگان مجلس باید با چند دستور کار مهم جلسات علنی را برگزار کرده و نشان دهند که مجلس در کنار مردم است و بنا دارند گره‌ای از مشکلات ملت و اقتصاد و کشور را حل کنند نه اینکه به بهانه کرونا بگویند جلسات علنی تعطیل است.

وی افزود: تعطیلی مجلس در شرایط سخت فعلی مانند آن است که قوه مقننه نداشته باشیم در حالی که باید در جلسات علنی مجلس مشکلات کشور را رفع کرد.

 

 

منبع فارس

ارسال نظر