کد خبر : 2458

حکم جنجالی فیفا علیه لیگ برتر ایران؛

دیروز فیفا اعلام کرد قرارداد فصل جاری تمام بازیکنان تا پایان فصل جاری تا هر زمانی که این مسابقات به طول بینجامد تمدید خواهد شد.

به گزارش پیام نو درحالی که فوتبال دنیا این روزها درگیرویروسکروناسوتکلیف لیگ های مختلف دنیا هنوز مشخص نشده یکی از نگرانی باشگاه اتمام قرارداد بازیکنانشان در پایان فص بود موضوعی که می توانست باشگاه ها را با چالش کمبود بازیکن برای ادامه برگزاری مسابقات روبه رو کند اما دیروز فیفا اعلام کرد قرارداد فصل جاری  تمام بازیکنان تا پایان فصل جاری تا هر زمانی که این مسابقات به طول بیانجامد تمدید خواهد شد و در واقع بازیکنان حق جدایی از باشگاه ها را ندارند.

این درحالی است که این فرمول برای تیم های اروپایی و اساسا لیگ هایی که بازیکنان در آن به صورت ماهانه و  هفتگی حقوق دریافت می کنند قابلیت اجرایی دارد و در لیگی مانند لیگ برتر ایران حقوق هفتگی و ماهانه معنایی ندارد و همه دریافتی بازیکنان طی یک قرارداد اول فصل مشخص می شود تا طی چند قسط به آنها پرداخت شود.

بر اساس این اعلام فیفاد بازیکنان لیگ برتر ایران باید تا پایان مسابقات لیگ برتر که ممکن است چند ماهی بیشتر به طول بیانجامد با قرارداد سال گذشته خود ادامه دهند و در واقع دریافتی ثابت آنها برای فصل فوتبالی بیشتر از یک سال خواهد بود. موضوعی که حالا می تواند به جنجال تعطیلی لیگ و ادامه هر چه زودتر مسابقات از سوی بازیکنان و مربیان لیگ برتر بیشتر دامن بزند.

 

منبع همشهری آنلاین

ارسال نظر