کد خبر : 3185

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: از روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت تعدادی کودک با علایم گوارشی اسهال و استفراغ به اورژانس و مراکز درمانی آستارا مراجعه کرده‌اند که تاکنون ۱۴ نفر از آنها بستری شده‌اند.

به گزارش پیام نو، دکتر آبتین حیدرزاده در جریان بازدید از بیمارستان شهید دکتر بهشتی آستارا گفت: به دلیل اینکه از شب گذشته به ما اطلاع داده شد که تعدادی از کودکان در آستارا مبتلا به بیماری گوارشی اسهال و استفراغ شدند، در رأس هیأتی متشکل از معاونت بهداشتی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، برای بررسی ابعاد این حادثه در این شهرستان حضور یافتیم.

وی با بیان اینکه در جریان این بازدید، گزارشی کامل توسط مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا و رئیس بیمارستان شهید دکتر بهشتی این شهر مرزی و بندری در خصوص وضعیت بیماران، سوابق، تماس‌ها و محیط زندگی آنها ارائه شد، ادامه داد: محیط زندگی برخی از بیماران مورد بازدید قرار گرفت و به نتایجی دست یافته ایم و باید آزمایش‌ها در این زمینه برای دستیابی به نتیجه نهایی تداوم یابد.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه آزمایش‌ها از بیماران و محل زندگی آنها گرفته و برای آزمایشگاه مرکزی در رشت ارسال شده است، افزود: آنچه که مشاهده می شود امروز جمعه ۲۶ اردیبهشت بستری جدیدی را از کودکان نداشتیم و چند بیمار بزرگسال نیز مراجعه کرده اند که گمان می کنیم تاریخ ابتلای آنها در یک روز باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه کودکان زودتر بیماری را نشان می دهند، خاطرنشان کرد: باید منتظر ماند و دید که نمای طغیان این بیماری چگونه است تا بهتر بتوانیم اعلام نظر کنیم.

وی اضافه کرد: آنچه پیش بینی می شود، این بیماری از انواع ویروس ها نشأت گرفته است و به طور قاطع می گوییم که هیچ ارتباطی بین این بیماری و کرونا وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ارتباط بیماری ها با کرونا از نگرانی های امروز مردم است گفت: آزمایش های کرونا از همه بیماران گرفته شده است و این بیماران علایم تنفسی ندارند و شرایط و تماس‌ها نشانگر این است که هیچ ارتباط مستقیمی بین این افراد با بیماران کرونایی وجود نداشته است.

 

منبع ایسنا

ارسال نظر