کد خبر : 3560

رسول کوهپایه زاده:

وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن از صدور رأی قطعی این پرونده در شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی مسعودی مقام خبر داد.

به گزارش پیام نو، رسول کوهپایه زاده افزود: دادگاه تجدید نظر، رأی بدوی را تأیید کرد و متهم به ۱۵ سال حبس و دو سال تبعید پس از اتمام مدت حبس و دو سال ممنوعیت از اشتغال به مشاغل مرتبط با فعالیت در زمینه های ارز، طلا، سکه و سایت‌های آنلاین کسب و کار در فضای مجازی در دادگاه محکوم شد.

وی ادامه داد: براساس حکم قطعی صادره، فرهاد زاهدی فر متهم ردیف اول پرونده سکه ثامن به ۱۵ سال حبس، دو سال تبعید و ممنوعیت از مشاغل یاد شده با رأی قطعی دادگاه تجدیدنظر محکوم شد.

کوهپایه زاده اظهار داشت: در خصوص میزان جزای نقدی که باید به صندوق دولت پرداخت می‌شد، دادگاه طبق قوانین و مقررات و ضوابط، میزان جزای نقدی را کاهش داد که این  اقدام دادگاه موضوع رد مال را به شکات و مالباختگان تسهیل می‌کند.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ۲۴ دی ماه در هجدهمین نشست خبری درباره پرونده سکه ثامن از صدور حکم بدوی خبر داد و گفت: متهم اصلی این پرونده علاوه بر ١۵ سال حبس تعزیری به مبلغ سه هزار و ۶۵١ میلیارد و ۶۵۴ میلیون و ٩٧۵ هزار و ۶٨ ریال رد مال در حق شکات محکوم شده است.

وی اظهار داشت: از مجموع مبلغ رد مال ٧٠٠ میلیارد ریال پیش از صدور حکم به شکات استرداد شده است.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین متهم اصلی این پرونده به دلیل کلاهبرداری مبلغ هزار ٨١٢ میلیارد و ۵۵٢ میلیون و ۶٣٠ هزار و ۴۴١ ریال جزای نقدی محکوم شده و در خصوص جرم پولشویی مبلغ ٩٩ میلیارد و ٢٢٢ میلیون و ۴٩٧ هزار و ٩٣٠ ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: این پرونده ٣٠٠ جلد و ٧٠ هزار صفحه بود و رأی صادره هم ٢٠٠ صفحه است اما چون حکم غیرقطعی است هویت متهم اعلام نمی شود و بعد از قطعیت دادنامه هویت متهم اعلام می شود.

اسماعیلی ۱۶ اردیبهشت ماه در بیست وپنجمین نشست خبری نیز اعلام کرد که حکم این پرونده کثیرالشاکی به  زودی صادر می شود.

 

ارسال نظر