کد خبر : 3582

متخصص بیماری‌های عفونی خبر داد:

تظاهرات بالینی کرونا مدام در حال تغییر است و این بیماری هزار چهره با زیاد شدن تعداد بیماران در دنیا سبب بروز علائم جدیدی می‌شود. کوویدـ۱۹ حتی ممکن است سبب ریزش مو و کچلی شود.

به گزارش پیام نو، دکتر مسعود مردانی متخصص بیماری‌های عفونی با بیان این‌که ویروس کرونا به هیچ عنوان ضعیف نشده است، گفت: تنها تظاهرات بالینی بیماری تغییر کرده است. هرچه تعداد مریض در دنیا زیاد شود، موارد تظاهرات متفاوت بالینی بیماری را بیشتر شاهد هستیم.

وی بیان کرد: زمانی می‌گفتیم تب مالت بیماری هزار چهره است، اما الان باید بگوییم کوویدـ۱۹ بیماری هزار و یک چهره است. حتی می‌تواند سبب ریزش مو و کچلی شود البته این موارد نادر است.

مردانی ادامه داد: برای مثال مدتی قبل سندروم کاوازاکی سروصدای زیادی به پا کرد و اعلام کردیم این بیماری سالیان زیادی است که وجود دارد و اکنون تنها چند مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند که شباهت با سندروم کاوازاکی دارند در حالی که این دو بیماری از یکدیگر جدا هستند و تفاوت دارند.

این متخصص بیماری‌های عفونی افزود: اطلاعات ما و جهان در مورد بیماری کوویدـ۱۹ بیش از چهار ماه نیست. برای همین هرروز اطلاعاتمان بیشتر می‌شود.

وی گفت: تاکنون هیچ واکسن کرونایی در دنیا برای تزریق به انسان‌ها در دسترس نیست و مردم باید مواظب باشند. البته خوشبختانه کوشش‌ها برای تهیه واکسن دارد به نتیجه می‌رسد. واکسن آمریکایی که در تعداد محدودی استفاده شد و مقرر است مجددا روی تعداد حدود ۶۰۰ نفر امتحان شود و این نشان می‌دهد این واکسن ایمونوژن است و می‌تواند کارایی خود را برای جلوگیری از ابتلا به کرونا نشان دهد.

 

ارسال نظر