کد خبر : 3803

هشدار زالی درباره شکننده بودن وضعیت کرونا در تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با انتقاد از رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی در این کلانشهر، تعداد مراجعه‌کنندگان مشکوک به کرونا به مراکز درمانی را قابل توجه دانست و گفت: وضعیت تهران در کنترل کرونا شکننده است.

 

به گزارش پیام نو، علیرضا زالی  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره وضعیت کرونا در استان تهران دیشب اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۳ بیمار در بخش‌های عادی و ۵۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان تهران با تشخیص کرونا بستری شدند.

وی تعداد بیماران مرخص شده از بیمارستان‌های استان را در طول ۲۴ ساعت گذشته را ۱۹۵ نفر عنوان کرد و گفت: از مجموع مراجعان به بخش‌های بهداشتی و درمانی، ۱۲ درصد نیاز به بستری داشته‌اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران تعداد افراد بستری شده از مجموع مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی را عدد قابل تأملی عنوان کرد و گفت: البته در روزهای آینده باید نسبت به این عدد تحلیل بیشتری داشته باشیم.

 زالی افزود: وجود موارد جدید بستری در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان تهران نشان‌دهنده شکننده بودن وضعیت کنترل کرونا در تهران است و وجود موارد جدید بستری در بیمارستان‌ها به معنای حضور بیماری در سطح شهر است.

وی ادامه داد: با توجه به بازگشایی‌های متعدد و مکرر در روزهای اخیر، شهروندان باید توجه ویژه‌تری نسبت به موضوع کرونا داشته باشند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران هشدار داد: متأسفانه در روزهای اخیر به شکل فزاینده‌ای در سطح شهر در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اختلال ایجاد شده است.

 زالی افزود: مجددا تأکید ما در به ویژه به گروه‌های پرمخاطره عدم حضور غیر ضروری تر سطح شهر است و در مواردی هم که افراد برای مسائل معیشتی در سطح شهر حضور می یابند با رعایت حداقل های موارد بهداشتی می توانند سلامت خود و مراجعان را تضمین کنند.

وی تأکید کرد: متاسفانه در روزهای اخیر به شکل فزاینده‌ای در سطح شهر در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اختلال ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در فضاهای عمومی و محیط های کسب و کار به شکل محسوسی کاهش یافته است، گفت: به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم در ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با حضور نهادهای نظارتی، نیروی انتظامی، اتاق اصناف تهران و معاونان بهداشتی نشستی برگزار شود و تیم های نظارتی مجدد شکل بگیرند.

فرمامده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران یادآور شد: با توجه به گستردگی بسیار وسیع در تهران، حتی اگر همه تیم های نظارتی هم بسیج شوند، ممکن است به صورت کامل پوشش داده نشود؛ طبیعتا خود مردم و اهالی کسب و کار باید با توجه به شرایط در رعایت نکات بهداشتی رعایت کنند.

 زالی گفت: وقتی فردی به یک محل کسب و کار به عنوان مشتری مراجعه می‌کند، اگر هم که مبتلا به بیماری نشود ممکن است به عنوان یک ناقل در سطح شهر تردد کند و هنگام بازگشت نزد خانواده نیز، افراد خانواده را مبتلا کند.


منبع فارس

ارسال نظر