کد خبر : 3806

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام خبر داد:

جان باختن 2 کودک مبتلا به کرونا در تربت جام خراسان رضوی/ ابتلای 50 تن از کادر درمانرئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان تربت‌جام گفت: یک نوزاد 50 روزه و یک کودک سه ساله در هفته گذشته به دلیل کرونا جان باختند. علاوه‌بر این 40 نفر از کادر درمان شهرستان در موج اول به کرونا مبتلا شده بودند و 10 تن از کادر درمان نیز اخیرا به کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش پیام نو، محمد افکار با اشاره به فوت دو کودک مبتلا به کرونا در تربت‌جام بیان کرد: نوزادی 50 روزه اهل شهرستان باخرز با علائم کاهش هوشیاری و تشنج به بیمارستان آورده شده و پس از انجام اقدامات اولیه توسط پرسنل بیمارستان مشخص شد که بیمار خونریزی داخل مغز هم داشته و تست پی‌سی‌آر (کرونا) وی هم مثبت شد.

وی ادامه داد: مورد دیگر کودکی سه ساله بود که بیماری سربرال پالزی (فلج مغزی مادرزادی) هم داشت که با تب و آسپیراسیون (زمانی‌ که استفراغ به جای این که به بیرون بیاید، مقداری از آن وارد ریه‌ها می‌شود) به بیمارستان آورده شده که تحت درمان قرار گرفته است و به دلیل اینکه این موارد تنفسی هستند از بیماران تست‌های مربوط به کرونا گرفته می‌شود و تست این کودک سه ساله نیز مثبت اعلام شد. نوزاد 50 روزه بیماری زمینه‌ای نداشت اما کودک سه ساله بیماری زمینه‌ای مادرزادی داشته است.

افکار در پاسخ به سوالی درباره آغاز فرآیند موج دوم کرونا در تربت‌جام گفت: 14 روز پس از عید فطر و بازگشایی‌ها این روند آغاز شد و طی یک هفته اخیر افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: متاسفانه شنبه شب بیمارستان تربت‌جام شب بسیار بد و شلوغی را داشت که بخش عفونی کاملا پر شد و بخش‌های پشتیبانی را نیز که در نظر گرفته بودیم، فعال کردیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام تصریح کرد: علت این ازدحام این است که بیماران شهرهای تایباد و باخرز نیز به تربت‌جام سرریز و باعث تکمیل ظرفیت بیمارستان ما می‌شوند. تعداد تخت‌های بیمارستانی تربت‌جام برای این‌که بتواند بیمارستان معین برای یک منطقه 500 هزار نفری باشد، خیلی کم است.

افکار ضمن بیان این مطلب که هم اکنون در سطح شهرستان 190 تخت فعال داریم، افزود: این در صورتی‌ است که برای یک منطقه 500 هزار نفری باید حداقل 450 تخت فعال داشته باشیم. تعداد 60 تا از این 190 تخت را برای کرونا در نظر گرفته‌ایم. 23 مورد از این 60 تخت متعلق به بخش پشتیبان ما برای بحران کرونا بود که شب گذشته این تخت‌های پشتیبان نیز فعال شدند.

وی عنوان کرد: در موج اول کرونا 40 نفر از کادر درمانی شهرستان به کرونا مبتلا شده بودند که بهبود یافته‌اند؛ در این موج دوم هم 10 نفر دیگر از همکارانمان به این بیماری مبتلا شدند که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

 

ارسال نظر