کد خبر : 4176

تلاش سینما برای فرار از کرونا

​ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: علی رغم بازگشایی سینماها بر اساس ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی، استقبال چندانی از فیلم‌های روی پرده نشده است.

به گزارش پیام نو، ناصر مقدم اظهار کرد: چند روزی از موافقت ستاد ملی کرونا با بازگشایی مجدد سالن‌های سینما می‌گذرد ولی همچنان شاهد صندلی‌های خالی و استقبال نکردن مردم از فیلم‌های روی پرده هستیم.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بنا شده مخاطبان به صورت یک در میان روی صندلی‌های سینما بنشینند.

وی در خصوص وضعیت سالن‌های تئاتر استان توضیح  داد: سالن‌های تئاتر استان هنوز باز نشده چون فعلاً هیچ گروه تئاتری آمادگی خود را برای اجرای صحنه‌ای نمایش اعلام نکرده و ما فعلاً نمایشی برای اجرا نداریم.

مقدم اضافه کرد: با توجه به اینکه طی چهار ماه گذشته سالن‌های تئاتر تعطیل بودند و فضایی برای تمرین گروه‌ها وجود نداشت، وضعیت فعلی دور از انتظار نبود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: البته قبل از عید دو گروه نمایش آماده بودند تا تئاتر خود را به روی صحنه ببرند ولی بعد از شیوع کرونا هنوز اعلام آمادگی دوباره نکرده‌اند.

این مسئول گفت: با توجه به اینکه بازیگران تئاتر در زمان تمرین ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، در تلاشیم فضاهای بازی را به  گروه‌های نمایش معرفی کنیم که بتوانند با کمترین نگرانی تمرین کنند و سلامت آنها به خطر نیفتد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر