کد خبر : 4181

صبح امروز،

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان سابق تهران اعلام کرد: فردی که در مردادماه سال گذشته خبر بازداشت او را منتشر کرده بود، به مجازات جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش پیام نو، جعفری دولت‌آبادی در این باره گفته است: در پی طرح شکایت علیه انتشاردهنده این خبر کذب و محکومیت متهم در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری کارکنان دولت و اعتراض محکوم علیه به حکم صادره، شعبه ۶۹ دادگاه تجدید نظر استان تهران در تاریخ ۲۷ خرداد امسال حکم دادگاه بدوی مبنی بر محکومیت محکوم علیه به 2 میلیون تومان جزای نقدی را تایید کرده است.

وی با «تکذیب شایعات اخیر در فضای مجازی که به موجب آن خبر کذب قبلی با تغییراتی باز نشر شده است» تاکید کرده است: انتشار این گونه شایعات و اخبار کذب با هدف تشویش اذهان عمومی و تخریب وجهه مقامات قضایی که در مبارزه با فساد تلاش کرده اند صورت می گیرد و حق تعقیب کیفری عوامل انتشاردهنده چنین اکاذبی علیه اینجانب به قوت خود باقی است.

دادستان سابق تهران در ادامه گفت: در پی طرح شکایت‌های جداگانه دادستان سابق تهران علیه روح‌الله زم (مدیر کانال معاند آمدنیوز) و رضا گلپور (فردی که به اتهام جاسوسی برای اسرائیل در زندان به سر می‌برد) مبنی بر نشر اکاذیب، در دادسرای تهران، کیفرخواست های مستقل صادر و پرونده های مذکور در محاکم ذیصلاح تحت رسیدگی است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر