کد خبر : 4390

عضو کمیسیون آموزش مجلس مطرح کرد؛

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در اعلام دقیق زمان بازگشایی مدارس تردید وجود دارد

به گزارش پیام نو، محمدرضا احمدی سنگری صبح امروز در جمع خبرنگاران از مهیا نبودن بسترهای آموزش مجازی و نبود زیرساخت‌های اینترنتی و مخابراتی در کشور سخن گفت و اظهار داشت: هنوز نمی‌توان موعد و زمان قطعی بازگشایی مدارس را اعلام کرد و مجلس در این زمینه تردیدهایی دارد که باید برطرف شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اعلام ستاد مقابله با کرونا و وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس از 15 شهریور را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: اعضای این کمیسیون قصد دارند گزارشات کامل تمام مناطق کشور را جمع‌آوری و سپس آن‌ها را برای سنجش وضعیت جهت بازگشایی مدارس مورد بررسی قرار دهند.

احمدی سنگری سلامتی مردم و دانش‌آموزان را خط قرمز دانست و با بیان اینکه نباید بازگشایی مدارس ضررر و زیانی در جامعه ایجاد کند ابراز داشت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا و اوج گیری آن در مناطق مختلف کشور اگر به این نتیجه برسیم که بازگشایی مدارس در نیمه شهریورماه خطرناک است قطعاً زمان آن را به تعویق می‌اندازیم.

وی فراهم شدن بستر آموزش مجازی در کشور و حل و فصل نواقصی که در زمینه اینترنت و مخابرات وجود دارد را لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: علاوه بر این مشکل بسیاری از خانواده‌ها توان اقتصادی خرید تبلت و موبایل را ندارند بنابراین باید زمینه انجام آموزش مجازی و تدریس آن‌لاین را در تلویزیون بیشتر از گذشته فراهم کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر زمان بازگشایی مدارس اول مهرماه تعیین شود باز هم نمی‌توان ادعا کرد که مشکلات ما برای شروع فرآیند آموزش برطرف شده است خاطرنشان کرد: در مورد زمان بازگشایی مدارس نباید تصمیم عجولانه بگیریم از طرفی مطرح شده که دانش‌آموزان تنها سه روز در هفته در مدرسه حضور یابند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه موضوع حضور سه روزه دانش‌آموزان در مدارس با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌ هنوز به‌صورت طرح در مجلس تهیه نشده است بیان داشت: طبق آمارهای وزارت بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا این ویروس هنوز در کشور وجود دارد بنابراین باید احتیاط کنیم.

احمدی سنگری از بحث و بررسی نحوه حضور فیزیکی دانش‌آموزان در مدارس توسط اعضا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد و عنوان کرد: احتمال دارد موضوع برگزاری 3 روز کلاس حضوری در مدارس عوض شود و به 2 روز تقلیل پیدا کند اما با تمام این احوالات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید بررسی‌های خود را انجام دهد.

وی تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را خواستار شد و با اشاره به اینکه این سند بسیار جامع و کامل است خاطرنشان کرد: بند 23 این سند بر ضرورت توسعه ظرفیت پژوهش و نوآوری تأکید دارد از طرفی ما برای عبور از سیستم سنتی آموزش و پرورش و جهت ارتقا سطح مهارت‌آموزی ناگزیر به اجرای این برنامه راهبردی هستیم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر