کد خبر : 4851

نماینده تهران در مجلس یازدهم:

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان هر چیزی که حضرت آقا می‌فرمایند را گوش می‌کنند و عمل می‌کنند و از این به بعد شاهد فاز جدیدی در عملکرد نمایندگان خواهیم بود.

به گزارش پیام نو، احمد نادری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در ارزیابی جلسه روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری که به دلیل شیوع کرونا صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: صحبت‌های حضرت آقا بر چند محور قرار داشت. اولین محور سخنان ایشان بحث مجلس و به خصوص مجلس یازدهم بود که در این مورد فرمودند مجلس، مجلس امید و انتظار مردم است. نکته بعدی که رهبری در مورد مجلس فرمودند این بود که ایشان مجلس یازدهم را یکی از قوی‌ترین مجالس بعد از انقلاب، ارزیابی کردند.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: رهبری در مورد اعضای مجلس سه ضلع را مشخص کردند که ضلع اول شامل جوانان انقلابی و کار بلد است و دو ضلع دیگر را مدیران پیشین و پیشکسوتان و سابقه‌داران تشکیل می‌دهند، ایشان گفتند این سه ضلع مجموعه کارآمدی را به وجود آورده است. مقام معظم رهبری حساس به کار انقلاب بودن را یکی دیگر از ویژگی‌های مجلس برشمردند و فرمودند این مجلس به کار انقلاب حساسیت دارد.

نادری در توضیح محور دوم صحبت‌های مقام معظم رهبری تصریح کرد: محور دوم بحث ایشان در رابطه با مسئولیت نمایندگان و خلوص نیت آنها درانجام امور بود اینکه نمایندگان باید برای مردم و خدا کار کنند و مسائل شخصی را بر مسائل مردم ترجیح ندهند. ایشان به سوگند نمایندگی اشاره کردند و فرمودند این سوگند یک سوگند شرعی است نه تشریفاتی و این سوگند برای شما تعهد ایجاد می‌کند که باید پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب باشید و اگر نباشید، مورد بازخواست شرعی و الهی واقع خواهید شد.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مقام معظم رهبری اولویت‌های مجلس را مشخص کردند و فرمودند باید به مسائل کلیدی توجه شود نه مسائل فرعی. ایشان مسائل کلیدی را بر دو محور مطرح کردند که محور اول بحث اقتصادی شامل مواردی از جمله اشتغال، مهار تورم، عدم وابستگی به نفت می‌شد و محور دوم اجتماعی بود که به مواردی نظیر مسکن، ازدواج جوانان، فرزندآوری و مدیریت فضای مجازی را اشاره کردند.

نادری ضمن اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص تعامل مجلس با سایر قوا اظهار کرد: مقام معظم رهبری به بحث تعامل مجلس با سایر قوا اشاره کردند و گفتند نسبت قوه مجریه و قضائیه به مجلس نسبتِ مجری است به این معنی که آنها باید عمل کنند به آن چیزی که مجلس تصویب می‌کند.

این نماینده مجلس در رابطه با توصیه‌های رهبری به مجلس یازدهم ابراز کرد: ایشان در این خصوص گفتند که مصوبات مجلس باید متناسب با ظرفیت‌های کشور باشد. همچنین در مورد رابطه با دولتمردان هم فرمودند که روابط باید قانونی و منطبق با شرع باشد، از توهین و دشنام دوری شود که هم ممنوع و هم حرام شرعی است، ایشان برخوردهای احساسی، غیرمنطقی و عاطفی را بسیار نهی کردند و فرمودند که این درگیری میان مجلس و دولت برای افکار عمومی به شدت مضر است و نباید این اختلافات به افکارعمومی منتقل شود.

نادری در ادامه افزود: مقام معظم رهبری به اتحاد و انسجام داخلی تاکید کردند و گفتند وظیفه ماست به این نکته توجه کنیم و به‌رغم اختلاف نظرات و سلیقه‌ها باید در مقابل دشمن یکدست و یک نظر باشیم. در حقیقت تاکید ایشان بر این بود که مجلس باید نقش نظارتی خود را با متانت انجام بدهد.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به سخنان پایانی مقام معظم رهبری تصریح کرد: ایشان در پایان صحبت‌های خود به دو بخش مرکز پژوهش‌ها و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تاکید کردند. برداشت من این است که حضرت آقا بر روی مراقبت شخصی نمایندگان از خودشان تاکید داشتند که به انحراف نروند و هم یک نظارت سیستماتیک جدی بر نمایندگان صورت بگیرد که از این حیث نمایندگانِ خوب، خوب بمانند. بحث خوب ماندن نمایندگان دقیقا صحبت ایشان بود.

نادری در رابطه با واکنش نمایندگان نسبت به صحبت‌های رهبری و اینکه با توجه به نکاتی که ایشان مطرح کردند، بعد از این شاهد تحول درنوع برخورد نمایندگان با سایر قوا خواهیم بود؟ خاطرنشان کرد: مجلس انقلابی و ولایی است و طبیعتا نمایندگان مردم گوش به فرمان ولایت هستند.  نمایندگان  هر چیزی که حضرت آقا می‌فرمایند را گوش می‌کنند و عمل می‌کنند و از این به بعد شاهد فاز جدیدی در عملکرد نمایندگان خواهیم بود.

 

منبع: برنا 

 

ارسال نظر