کد خبر : 4861

مجوز صادر شد؛

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش از اختصاص ۲۵ هزار ردیف استخدامی از سوی سازمان امور استخدامی کشور در راستای اجرای قانون «تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس» برای سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش پیام نو، قاسم احمدی‌لاشکی درباره زمان اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب مجلس دهم گفت: این قانون شامل سه گروه نیروهای پیش دبستانی، نیروهای شرکتی و خرید خدمات آموزشی و نیروهای نهضت سوادآموزی می‌شود که به تفکیک تشریفات قانونی هر گروه در حال اجرایی شدن است.

وی اظهار کرد: سازمان امور استخدامی امسال حدود ۲۵ هزار ردیف استخدامی برای این نیروها در نظر گرفته و مجموع نفراتی که مشمول قانون فوق می‌شوند، حدود ۵۵ هزار نفر است.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: براین اساس مقرر شده تا پایان تابستان دوره‌های آموزشی برای ۲۵ هزار معلم در دانشگاه فرهنگیان برگزار شود تا معلمان پس از اخذ نمره قبولی در دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی جدید در کلاس‌ها حاضر شوند.

وی تصریح کرد: نیروهای پیش‌دبستانی، نیروهای شرکتی و خرید خدمات آموزشی نیاز به آزمون نداشتند ولی نیروهای نهضتی آزمونی در تاریخ ۲۰ تیرماه دادند که نتایج آن به‌زودی مشخص می‌شود.

احمدی‌لاشکی اضافه کرد: افرادی که مشمول بازه زمانی تعریف شده در قانون می‌شوند باید پس از طی یک دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان به تناوب تا پایان برنامه ششم توسعه یعنی سال ۱۴۰۰ جذب آموزش و پرورش شوند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر