کد خبر : 5075

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری ۹ نفر از اعضای ۲ باند خبر داد که قمارخانه‌های آنلاین دایر و از صاحبان کارت‌های عابربانک سوءاستفاده کرده بودند.

به گزارش پیام نو، سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در حاشیه دستگیری کلاهبرداران کانال‌های شرط‌بندی گفت: مدتی قبل در جریان اطلاعات ماموران مشخص شد که چند نفر اقدام به خرید و اجاره کارت‌های عابربانک تعدادی از شهروندان کرده‌اند که در همین راستا رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.  همزمان با انجام این تحقیقات چند نفر از شهروندان نیز به پلیس فتا مراجعه و اعلام کردند که کارت عابربانک خود را به مدیر چند کانال و صفحه مجازی داده و در ازای آن مبالغی را دریافت کرده‌اند، اما حالا فهمیده‌اند که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اظهارات شکات گفت: شکات در اظهاراتی مشابه با ماموران گفتند که این افراد با این ادعا که در کار واردات و صادرات بوده و چندین شرکت تجاری دارند، از آنها خواسته‌اند که کارت عابربانکشان را در ازای دریافت مبلغی واگذار کنند تا آنها بتوانند از این طریق اقدام به دور زدن تحریم‌ها کنند. اما مدتی بعد متوجه شده‌اند که مقادیر نجومی و میلیاردی در حسابشان در حال جابه‌جایی است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه با تطبیق شواهد، ماموران متوجه شدند که ۲ مورد در ارتباط با یکدیگر است، گفت: تحقیقات ماموران برای سرنوشت وجوه واریزی به این حساب‌ها آغاز و مشخص شد تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی اقدام به وازیر وجه به این کارت‌ها کرده‌اند. همچنین ماموران متوجه شدند که  متهمان  این کارت‌ها را برای اخذ وجوه دریافتی بابت شرط‌بندی و قمار اجاره یا خریداری کرده‌اند.

گودرزی افزود: ماموران در جریان تحقیقات خود متوجه شدند که این افراد با ایجاد باند و تاسیس سایت‌ها، کانال‌ها و صفحات شرط‌بندی و قمار اقدام به ترویج و تشویق کاربران فضای مجازی به ویژه جوانان و نوجوانان به واریز مبالغ فراوان و شرکت در شرط‌بندی کرده‌اند که در همین راستا سرشاخه اصلی این ۲ باند در یکی از کشورهای همسایه شناسایی شد.

وی با بیان اینکه  هماهنگی‌های پلیسی برای استرداد این فرد به کشور انجام شده است، افزود: همچنین در این رابطه ۹ نفر از اعضای این ۲ باند هم که ساکن مناطق جنوبی تهران و استان‌های همجوار بودند شناسایی شده و با  دستور قضایی هر ۹ متهم دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شدند. این افراد در جریان بازجویی‌های انجام‌شده به جرم خود اعتراف کردند. همچنین در بازرسی از مخفیگاه این افراد و تحقیقات سایبری، تاکنون ۴۳ کارت عابربانک که مورد استفاده متهمان بوده، کشف شده است.

گودرزی افزود: متهمان دستگیرشده اعتراف کردند که با نمایش زندگی مرفه و لاکچری از خود سعی داشتند دیگر کاربران را نیز به حضور در این سایت‌ها و فضاها ترغیب کنند.

رئیس پلیس فتای پایتخت گردش مالی این ۲ باند را بالغ بر  ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تحقیقات در مورد دیگر جزئیات و ابعاد پرونده ادامه دارد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر