کد خبر : 5101

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران با اشاره به افزایش ۳ برابری آمار متوفیان کرونا در پایتخت گفت: جهت پیشگیری از شیوع کرونا باید مترو تعطیل و طرح ترافیک هم لغو شود.

به گزارش پیام نو، حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران درباره وضعیت ابتلا به کرونا در پایتخت گفت: متأسفانه آمار متوفیان کرونا در تهران اکنون نسبت به اردیبهشت سه برابر افزایش یافته و این قضیه بسیار نگران‌کننده است.

وی تأکید کرد: مترو پایتخت جهت پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا باید تعطیل و طرح ترافیک هم همزمان لغو شود.

این عضو شورای شهر تهران افزود: شهروندان باید از حضور در تجمع و جشن‌ها و مراسم‌های خانوادگی پرهیز کنند چرا که پیشگیری در حال حاضر نقش مهمی در کنترل کرونا دارد.

خلیل‌آبادی عنوان کرد: به گفته متخصصان حوزه بهداشت و درمان، هر یک نفر مبتلا به کرونا حتی می‌تواند تا ۶۰ نفر را آلوده کند بنابراین با تعطیلی مترو و اتوبوس اقدام بزرگی در کنترل کرونا می‌توان انجام داد البته در حال حاضر ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی مداوم انجام می‌گیرد ولی ممکن است برخی از شهروندان رعایت اصول بهداشتی را مدنظر قرار ندهند و این مسأله سلامت سایر مردم را به خطر می‌اندازد.

خلیل‌آبادی اعلام کرد: تا کنون بیش از ۷۰۰ نفر از کارکنان شهرداری تهران مبتلا به کرونا شده‌اند که انجام دورکاری که از روزهای گذشته اعلام شده قطعاً در کاهش آمار مبتلایان مؤثر است.

واکنش محسن هاشمی به تعطیلی احتمالی مترو تهران

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز در حاشیه صحن علنی امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران درباره احتمال تعطیلی مترو در پایتخت به دلیل شیوع کرونا، اظهار داشت:‌ در این زمینه صحبت نمی‌کنم ولی باید ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری کند و بعید می‌دانم بتوانند این اقدام را انجام دهند.

وی درباره بحث اوراق مشارکت جهت خرید اتوبوس و واگن مترو گفت: مصوبات شورا و دولت در این زمینه وجود دارد ولی مشکل در سیستم بروکراتیک است که مانع برای مصوبات ایجاد کرده و شهردار تهران تلاش کرده است تا این موانع حذف شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: مثلاً در مباحث بانکی موانعی در این زمینه وجود داشت و سبب کندی کار شده بود. درباره قرارداد با شرکت واگن‌سازی نیز برنامه‌هایی وجود دارد ولی ابتدا باید موضوع سهمیه فاینانس برطرف شود.

هاشمی گفت: نامه فاینانس باید به طرف خارجی ارائه شود و پیگیر باشیم که این فاینانس تبدیل به حقیقت شود که به نظرم تیمی باید در این زمینه سفری به کشور مورد نظر داشته باشد و موانع فاینانس ناشی از تحریم برطرف شود که احتمالا شهردار تهران اقداماتی در این زمینه انجام خواهد داد.

وی در ادامه گفت: امروز آخرین جلسه قبل از تعطیلات شورای شهر بود و به مدت دو هفته تا اواسط مرداد صحن شورا تعطیل می‌شود در این مدت نیز اقداماتی جهت گندزدایی و نظافت مجموعه صورت می‌گیرد چرا که چندین نفر از پرسنل گرفتار کرونا شده بود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد:‌ البته با وجود تعطیلی صحن شورا کمیسیون‌های شورا فعال خواهند بود و جلسات را برگزار می‌کنند.

هاشمی بیان داشت: امروز یک فوریت نظام‌نامه مسؤولیت‌پذیری اجتماعی به تصویب رسید که بر اساس آن کمک به خیرین مسکن‌ساز نیز مدنظر است.

وی گفت:‌ همچنین امروز بررسی چندین اعتراض فرمانداری از شورا در صحن انجام گرفت و مصوباتی درباره بسته محرک اقتصادی، موضوع پارک حاشیه‌ای و حریم آثار هنری داشتیم.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ درصد از اعتراضات فرمانداری به برخی از مصوبات شورا را قبول کردیم و اصلاحات لازم نیز صورت گرفت.

منبع: فارس

ارسال نظر