کد خبر : 5140

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا برخی از دلایل افزایش قیمت موادمخدر را تشریح کرد.

 

به گزارش پیام نو، سرهنگ مجید کریمی، درباره افزایش قیمت موادمخدر در کشور ودلایل آن اظهارکرد: افزایش قیمت موادمخدر اعم ازمواد صنعتی و سنتی عوامل و دلایل مختلفی دارد که قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل آن اقدامات موثر و مفیدی است که از سوی پلیس انجام شده است.

وی ادامه داد: وقتی فضا برای قاچاقچیان و سوداگران مرگ ناامن باشد، قیمت ها نیز افزایش پیدا می‌کند؛ به طوریکه مثلا در شرق کشور قیمت یک کیلو مواد ۲۰۰ دلار و در غرب کشور هر کیلو ۱۲هزار دلار می شود که این نشان می دهد ریسک قاچاق مواد به دلیل قدرت کشف بالا و اشراف اطلاعاتی پلیس افزایش یافته است. در واقع این ها هزینه هایی است که به گروه های قاچاق وارد می شود.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان اینکه فاکتورهای متعدد دیگری هم در افزایش قیمت دخیل است، درباره اینکه آیا شیوع کرونا هم در افزایش قیمت تاثیر داشته، گفت: یکی از این موارد هم می تواند کرونا باشد، چرا که به واسطه اینکه حمل و نقل ها محدود شد، قیمت ها افزایش پیدا کرد.

کریمی در مورد مخدر شیشه نیز گفت: تولید در کشورهای شرقی ما به وفور انجام می شود و حتی اطلاعاتی داریم که برخی کشورها به شکل سازمان یافته برنامه ریزی می‌کنند که جوانان ما را با این مواد مخدر درگیر کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر