کد خبر : 5151

برادر غلامرضا منصوری گفت: زنده بودن یا مرده بودن غلامرضا منصوری برای ما مبهم است.

به گزارش پیام نو، برادر غلامرضا منصوری در پاسخ به این سؤال که آیا جسد برادرش به کشور بازگشته یا خیر بیان کرد: تاکنون چیزی به ما اعلام نکرده اند.

وی ادامه داد: پلیس بین‌الملل چند روز پیش تماسی با ما داشتند و قرار شد جلسه‌ای داشته باشیم تا همراه گروهی که از طرف پلیس بین‌الملل برای بررسی موضوع به رومانی می‌رود، ما نیز برویم اما تاکنون هیچ خبری نداریم.

وی با بیان اینکه زنده بودن یا مرده بودن غلامرضا منصوری برای ما مبهم است، گفت: تاکنون نه تصویر، نه مدرک و نه دی‌ان‌ای در مورد مرگ برادرم به ما ارائه نکرده اند.

برادر غلامرضا منصوری عنوان کرد: آخرین تماس ما با برادرم ظهر روز حادثه بود و نگران امنیت خود بود و سفارت نیز او را پذیرش نکرد.

۳۰ خردادماه خبر پیدا شدن جسد بی‌جان غلامرضا منصوری، متهم پرونده اکبر طبری در بیرون از هتلی منتشر شد.

پنجم تیرماه نیز غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه گفته بود: ما در ارتباط با این حادثه مجدانه هم از طریق دوستان در وزارت امور خارجه پیگیر هستیم و هم از ناحیه پلیس بین الملل و اینترپل و هم مکاتبه‌ای که دادستان کل کشور با دادستان کل کشور رومانی انجام داده، پیگیر هستیم. ما مطالبه داریم که این حادثه، ابعاد و زوایای آن برای ما روشن شود که چگونه این حادثه برای یکی از شهروندان ما در کشور رومانی اتفاق افتاده است.

این در حالی است که پیش از این در تاریخ 26 خرداد ماه موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبر یخود در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت قاضی منصوری گفته بود: اینکه گفته می‌شود قاضی منصوری در سفارت دستگیر شده خیلی دقیق نیست بر اساس اطلاعاتی که بنده دارم ایشان به سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی مراجعه داشته و گفته که چه کاری باید انجام بدهم که توسط سفارت راهنمایی‌های لازم به ایشان برای بازگشت به میهن شده بود از طرفی هم ایشان تحت تعقیب اینترپل ایران بوده با حکم مرجع قضایی که این هم روند خودش را طی کرده بود.

موسوی گفته بود: ایشان وقتی در رومانی بوده و به خاطر حال بد به بیمارستان مراجعه می‌کند در آنجا ایشان توسط اینترپل رومانی تحت حفظ قرار می‌گیرد و بازداشت می‌شود. ولی وزارت امور خارجه معمولاً در این موارد احکامی را که مراجع قضایی می دهد را رأسا اجرا نمی‌کند معمولاً تسهیل می‌کند سعی می‌کند به صورت قانونی این اقدامات انجام شود در آینده اطلاع رسانی بیشتری صرت خواهد گرفت.

منبع: فارس

ارسال نظر