کد خبر : 5293

رئیس بیمارستان شهدای تجریش:

رئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: از زمان آغاز شیوع کرونا تا امروز (۵ مرداد) نزدیک به ۲۰۰ نفر از کادر درمان این بیمارستان به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش پیام نو، رضا جلیلی خشنود در مورد تعداد مبتلاهای کادر درمان این بیمارستان به کرونا گفت: همه‌ی کادر درمان به کرونا مبتلا نشده‌اند. ما بیش از هزار و ۲۰ کادر درمان داریم که از اول اسفند تا امروز نزدیک به ۲۰۰ نفر از آنها به کرونا مبتلا شده‌اند.

 وی گفت: کادر درمان از پزشک، پرستار، کمک بهیار و همچنین کادر اداری و حمل و نقل به مرور به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. البته این مشکل نه تنها برای بیمارستان شهدای تجریش بلکه در اکثر بیمارستان‌های کشور وجود دارد و این موضوع منجر به مواجه با کمبود نیرو خواهد شد. تا زمانی که جواب تست این افراد منفی شود، چند هفته زمان می‌برد.

خشنود تصریح کرد: نکته‌ی مهم این است که بعد از بهبود تا مدتی ضعف‌های جسمانی بر این افراد غلبه می‌کند و اینکه نیروها به سیستم خدمات‌رسانی برگردند، زمان‌بر خواهد بود.

 وی ضمن اشاره به افزایش میزان آمارها گفت: با وجود افزایش تعداد مبتلاها به ویروس کرونا، بیمارستان‌ها بر طبق رسالت‌شان فقط به بیماران کرونایی سرویس نمی‌دهند و باید به بیماران غیرکرونایی هم خدمات ارائه داد. مثل بیمارستان ما که همین دلیل باعث می‌شود تا در بخش‌های بیمارستان با افزایش بیماران و کاهش کادر درمان مواجه شویم.

خشنود در مورد تعداد ابتلای کادر بیمارستان گفت: حدود ۱۲ روز بنده در بیمارستان بستری بودم و دو نفر از همکارانم هرکدام در چند نوبت به دلیل کرونا در بیمارستان بستری شدند، اما به طور متوسط اکنون ۱۵ تا ۲۰ نفر از نیروهای ما در بخش‌های مختلف بستری هستند و این افراد تحت درمان قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: به دلیل مراقبت‌های خوب سیستم پزشکی و پرستاری تا امروز در این بیمارستان فوتی نداشتیم، اما بیماران بسیار زیادی داشتیم که همه تحت درمان قرار گرفتند و همچنان بیماران دیگری هم در بیمارستان حضور دارند.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش بیان کرد: بعضی مواقع به دلیل کمبود نیروی انسانی مجبور می‌شویم تا بعضی بخش‌های بیمارستان را تعطیل کنیم که این مشکل خیلی از بیمارستان‌ها است. درواقع بیمارستان‌ها یکی دو بخش را به دلیل کمبود نیروی انسانی تعطیل می‌کنند. حتی بیمارستان‌های امام‌خمینی(ره) و مسیح دانشوری هم دچار این مشکل شدند که به اجبار بخش‌هایی را به حالت تعطیل در بیاورند تا از نیروهای آن بخش برای بخش‌های دیگر استفاده کنند.

خشنود گفت: با شروع شیوع کرونا این انتظار را داشتیم که خیلی از نیروهایی کادر درمان ترک خدمت کنند، ولی الان که وسط بحران ویروس کرونا قرار داریم، هیچ کدام از نیروها ترک خدمت نکردند و با جان و دل خدمت‌رسانی را پیش می‌برند. این نیروها وقتی مبتلا می‌شوند، برای درمان مراجعه می‌کنند و به محض بهبودی دوباره سر کار خود برمی‌گردند.

وی در ادامه افزود: با طولانی شدن زمان شیوع کرونا، پوشیدن لباس‌های سخت، قرنطینه‌های بیمارستان و دوری از خانواده که این نیروها تحمل می‌کنند، شرایط را خیلی دشوار می‌کند و بر روحیه کادر درمان تاثیر می‌گذارد. بنابراین ما دست تک‌تک نیروهای کادر درمان را می‌بوسیم که از جان و دل با کمترین دریافتی‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش با تاکید بر رعایت پروتکل‌ها گفت: افرادی در کادر درمان بودند که دوباره به ویروس کرونا دچار شدند و همچنان بعد از بهبودی خدمت‌رسانی را از سر گرفتند، اما متاسفانه در هفته‌های گذشته به دلیل عدم رعایت فاصله‌ اجتماعی و بازگشایی مشاغل پرخطر، ورودی بیمارستان‌ها خیلی زیاد شده‌اند. به طوری که میزان بیماران ورودی نسبت به ترخیص پیشی گرفته است، اما امیدواریم در هفته‌های اخیر با ایجاد مجدد محدودیت‌های شغلی و رعایت بیشتر پروتکل‌ها شاهد یک شیب نزولی باشیم.

خشنود گفت: بیمارستان ما ۴۱۰ تختخواب دارد که حدود ۱۲۰ تخت‌ از آی سی یو تا بخش‌های غیر از آی‌سی‌یو و حتی اورژانس به بیماران کرونایی اختصاص دارد و بقیه بخش‌ها به فعالیت خودشان ادامه می‌دهند، اما از بیماران در هنگام ورود به بیمارستان تست گرفته می‌شود که اگر منفی باشد، می‌توانند به بخشی که می‌خواهند، مراجعه کنند.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌ها گفت: خواهش ما از مردم این است که از سفرهای غیرضروری درون شهری خودداری کنند تا بتوانیم با پیک دوم ویروس کرونا مقابله کنیم.

منبع:ایلنا

ارسال نظر