کد خبر : 5672

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: از دیروز تا امروز ۲۱ مرداد، ۸۹ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

به گزارش پیام نو، دکتر حسین کریم روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد در جمع خبرنگاران افزود: مجموع کل  موارد بستری شامل ( قطعی، محتمل و مشکوک ) از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز  ۱۳ هزار و ۷۱۳ نفر  بوده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۲۱۸ نفر مورد قطعی مثبت و بستری بوده اند. 

کریم با بیان اینکه در حال حاضر  تعداد ۵۴۰  نفر شامل موارد ( قطعی، محتمل و مشکوک) در مراکز درمانی بستری هستند افزود: از این تعداد  ۲۱۶ نفر بیمار قطعی کووید ۱۹ هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۷۶ نفر سرپایی به مراکز درمانی و بهداشتی استان با علائم مشکوک مراجعه کرده اند که ۸۹ مورد در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند .

کریم با اشاره به اینکه تعداد ۱۰۷ بیمار بستری شده جوان و پایین‌تر از سن ۵۰ هستند تصریح کرد: تعداد بیماران بستری شده بد حال در ۲۴ ساعته گذشته به ۱۱۶ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری  در استان به   ۸۱۴ نفر رسید.

کریم در پایان تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۲ هزار و ۳۴۸ نفر  از مراکز درمانی ترخیص و خوشبختانه  طی ۲۴ ساعت گذشته  ۵۹ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر