کد خبر : 5699

فرماندار شوش:

فرماندار شوش گفت: تعزیه میدانی محرم شوش امسال به دلیل شیوع کرونا برگزار نمی‌شود.

به گزارش پیام نو، عدنان غزی سه‌شنبه ۲۱ مرداد از تلاش شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان برای مبارزه با ویروس کرونا قدردانی کرد و افزود: خوشبختانه پس از مدت‌ها تلاش و مجاهدت بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان و با همدلی و همراهی مردم، اپیدمی ویروس کرونا در شهرستان نسبت به ۲ ماه گذشته کاهش نسبی داشته است. باید با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی از انتشار این ویروس بین شهروندان پیشگیری کنیم. مبارزه با این ویروس منحوس و کشنده هنوز تمام نشده و برای ادامه مبارزه باید نسبت به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی جدیت بیشتری داشته باشیم.

رئیس ستاد مبارزه با کرونای شهرستان شوش درخصوص برگزاری مراسم ماه محرم و صفر اظهار کرد: همه ما تابع دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و به طور قطع اجرای هرگونه مراسم و اجتماع باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باشد و از هرگونه تهدید احتمالی علیه سلامت شهروندان جلوگیری کنیم. عزاداری‌های ماه محرم و صفر از سالیان دور با وجود ما آمیخته شده‌اند ولی این موضوع نباید تهدیدی بر علیه سلامت فردی و عمومی باشد و مردم را دچار مشکل کند.

اعلام محدودیت‌های محرم | هشدار به هیات‌ها برای رعایت کامل موارد بهداشتی

غزی گفت: طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، امسال برگزاری مراسم تعزیه میدانی، پذیرایی در سطح معابر، راهپیمایی و تردد دسته‌ها و هیات‌های مذهبی در سطح شهر و روستا ممنوع است. با توجه به این دستورالعمل، مدت زمان برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی ۲ ساعت است. نظارت و بازرسی‌ها در این ایام توسط عوامل بهداشت و درمان، مراجع انتظامی و قضایی، سازمان تبلیغات اسلامی، دامپزشکی و اداره صمت تشدید می‌شود و درصورت مشاهده هرگونه تخلف و بی‌اعتنایی به دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و تهدید سلامت شهروندان با افراد خاطی برخورد جدی خواهد شد.

بزرگترین تعزیه میدانی کشور هر سال همزمان با عاشورای حسینی در میدان امام حسین(ع) شهر شوش در شمال استان خوزستان برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر