کد خبر : 5722

معاون آموزشی وزارت علوم:

‌ معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امکان برگزاری کلاس‌های حضوری نیست.

به گزارش پیام نو، «علی خاکی صدیق» معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره سناریو‌هایی که فرمانده ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اعلام کرده است،‌ گفت: چندی پیش یک بخشنامه برای دانشگاه‌های سراسر کشور ارسال کردیم و طی این بخشنامه درخواست شده، دانشجویانی که در شهر خودشان ساکن هستند در همان شهر بمانند و دانشگاه‌ها نیز در تحصیل آنها مساعدت کنند. البته اینکه دانشجویان در شهر خودشان بمانند، باید با تایید و موافقت دانشگاه‌های مبدا و مقصد باشد.

وی در پاسخ به این سوال که از سوی وزارت علوم اعلام شد، ۹۰ درصد آموزش‌ها در ترم آینده به صورت مجازی است، اما برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری در دانشگاه‌ها چقدر محتمل است؟ گفت: با توجه به این موج بیماری کرونا ویروس این موضوع اصلا قابل پیش بینی نیست. در هر صورت ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

خاکی صدیق در ادامه، برگزاری کلاس‌های حضوری آن هم با وجود شرایط فعلی را ناممکن قلمداد کرد و گفت: ‌ اگر شرایطی که در حال حاضر وجود دارد، ادامه یابد امکان برگزاری کلاس‌های حضوری نیست و در هر صورت وضعیت قابل پیش بینی نیست.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تمهیدات برای برگزاری برخی از کلاس‌های حضوری در دانشگاه‌‎ها انجام شده است، گفت: دانشگاه‌های ما تمهیداتی را در این خصوص اندیشیده‌اند، یعنی هر کدام از دانشگاه‌ها برای اینکه بخشی از کلاس‌هایشان را بتوانند حضوری برگزار کنند، ‌تمهیداتی را در نظر گرفتند تا همان تعداد کلاس حضوری هم با امنیت برگزار شود.

وی تصریح کرد: ممکن است تصمیمات و تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی دانشگاه‌های مختلف نیز با هم فرق داشته باشد، اما در کل حضور دانشجویان در کلاس باید مطابق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا باشد و همه چیز به نظر آنها بستگی دارد.

خاکی صدیق درباره به تعویق افتادن شروع ترم دانشجویان جدیدالورود در سال تحصیلی آینده گفت: اگر آنها در اواسط ترم به دانشگاه‌ها معرفی شوند، پذیرش آنها به ترم بعد موکول خواهد شد. در واقع اگر به علت تاخیرهایی که در برگزاری کنکور شاهد بودیم،‌با تاخیر پذیرش شوند کلاس‌ها و پذیرش این دانشجویان جدید نیز با تاخیر همراه خواهد بود.

منبع: ایلنا

ارسال نظر