کد خبر : 5739

ربیعی مطرح کرد؛

سخنگوی دولت گفت: هر ساله از اول تیر تا ۱۵ مرداد زمان گذراندن دوره کارورزی دانش‌آموزان است.

به گزارش پیام نو، در پی ابتلای سخنگوی دولت به ویروس کرونا، علی ربیعی در سومین نوبت از پاسخگویی مکتوب به سوالات خبرنگاران در جواب پرسشی درباره اینکه چرا انجام کارورزی دانش‌آموزان در مدارس فنی حرفه‌ای برخلاف شیوع کرونا هم‌چنان مطرح است، اظهار کرد: کارآموزی با ۱۲۰ تا ۲۴۰ ساعت برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه ای و کارورزی با ۲۴۰ ساعت مربوط به هنرجویان شاخه کار دانش در پایه های یازدهم و دوازدهم است و اجرای این دروس در محیط های واقعی کسب و کار از جمله کارگاهها، کارخانه ها، واحدهای اداری و ... بارعایت پروتکل‌های بهداشتی هر صنف انجام می شود.

وی افزود: پس زمانی که صنوف باز و کسب و کارها دایر باشند امکان گذراندن این دوره ها وجود دارد و گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی به فعالیت های صنوف و کسب و کارها مرتبط است نه بازگشایی مدارس یا دورکاری کارمندان.

ربیعی تاکید کرد: از طرفی گذراندن این دروس به خصوص در پایه دوازدهم از اهمیت خاصی برخورداراست و در صورت نگذراندن این دوره آموزشی که ۴۵ روزکاری به طول می انجامد واحدهای درسی برای اخذ دیپلم و فارغ التحصیلی آنان فراهم نمی شود و به تبع آن موضوعات ورود به بازار کار، تحصیلات عالی یا خدمت وظیفه دچار اخلال می شود.

سخنگوی دولت یادآور شد: بنا بر اعلام وزارت آموزش و پرورش هر ساله از اول تیر تا ۱۵ مرداد ماه سال جاری زمان گذراندن این دوره آموزشی بوده که حسب آییننامه برای هنرجویان پایه دوازدهم تا پایان دی ماه امکان اجرا وجود دارد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر