کد خبر : 5780

نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با پیام نو:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حضور نیافتن رئیس جمهوری در مجلس، یکی از دلایل رأی مخالف برخی نمایندگان به وزیر پیشنهادی صمت بود.

پیام نو| رضا تقی‌پور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا علت رأی مخالف نمایندگان به حسین مدرس خیابانی، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، حاضر نشدن رئیس جمهوری در مجلس بوده است، گفت: من تحلیل خاصی ندارم؛ کما اینکه این مورد هم می‌تواند جزو دلایل باشد؛ اما آنچه از صحبت‌های نمایندگان مخالف به نظر می‌آید، این بود که مدیریت بازار بر عهده این وزارتخانه بوده و در 15 ماهی که مدرس خیابانی؛ چه در سمت قائم‌مقامی و چه در سمت سرپرستی، مسئولیت داشته، شاهد بودیم که گرانی بعضی از اقلام ناشی از مدیریت نامناسب او بوده است.

وی افزود: اقلامی مانند فولاد و خودرو جزو مواردی بودند که در بین نمایندگان، صحبت‌اش بود. 

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: حضور نیافتن آقای روحانی در جلسه رأی اعتماد هم جزو دلایل مخالفت برخی از نمایندگان بود.

تقی‌پور در این باره ادامه داد: نامه‌ای هم که رئیس جمهوری فرستاد، نامه خوبی نبود. در شرایط کنونی، نمایندگان چهار روز در مجلس حاضر می‌شوند؛ ولی رئیس جمهوری، چند ساعت مانده به آغاز جلسه رأی اعتماد در مجلس اعلام کرد که ستاد ملی مقابله با کرونا به او اجازه نداده به مجلس بیاید.

رضا تقی پور

وی اضافه کرد: این بدان معنی است که ما باید کلاً مجلس را هم برای نمایندگان تعطیل کنیم؛ بنابراین این نامه مناسب نبود و روی نظر بعضی از نمایندگان هم احتمالاً تاثیرگذار بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم، در پاسخ به این پرسش که در شرایط فعلی اقتصادی، آیا بهتر نبود نمایندگان، دلایل سیاسی را در رأی خود نادیده می‌گرفتند، گفت: این موضوع شاید بخش کوچکی بود؛ بیشترین موضوعی که در بیانات نمایندگان شنیده شد، فشاری بود که به دلیل گرانی‌ها بر مردم وارد شد.

تقی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: همچنین وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که در گرانی برخی اقلام مانند فولاد که جزو مصالح اصلی مسکن است و تأثیر مستقیم روی مسکن دارد، مدیریت مناسبی داشته باشد؛ اینکه فولاد ظرف چند ماه از سه هزار و 800 تومان به 11 هزار و 800 تومان برسد، برای مردم قابل هضم نیست.

ارسال نظر