کد خبر : 5805

نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با پیام نو:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: عمده دلایل مخالفت با وزیر پیشنهادی صمت، بحث توانمندی‌ها بود نه مباحث سیاسی.

پیام نو| غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سؤال که آیا حسین مدرس خیابانی، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به‌دلیل حضور نیافتن رئیس جمهور در مجلس رأی نیاورد، به پیام نو گفت: خیر؛ البته بعضی اصرار دارند که همه چیز را سیاسی ببینند. اگر منظور از سیاسی بودن این است که بگوییم بدون دلیل و منطق و صرفاً در تقابل، این کار صورت گرفته است، در پاسخ باید بگویم خیر؛ این صحبت خلاف واقع است.

وی درباره علت رأی نیاوردن وزیر پیشنهادی صمت، تصریح کرد: آنچه ملاک قرار دادیم، این بود که آیا او صلاحیت این سمت را دارد یا خیر. همان‌طور که می‌دانید 104 نفر هم به او رأی موافق دادند که اگر بنا به سیاسی بودن باشد، چرا این تعداد به او رأی موافق دادند؟ 

عضو جبهه پایداری ادامه داد: در نتیجه تشخیص‌ها متفاوت بود. اکثریت نمایندگان مجلس تشخیص‌شان این بود که مدرس خیابانی، توانمندی لازم برای بر عهده گرفتن این مسئولیت را ندارد.

رضوانی تاکید کرد: یکی از عمده‌ترین علت‌های مخالفت هم آشفتگی بود که در بازار وجود دارد؛ چون در بحث قیمت‌ها و کنترل بازار، وزارت صمت نقشی کلیدی نسبت به دیگر وزارتخانه‌ها دارد. وزارت صمت در واقع هم بخش بازرگانی و هم صنایع دارد و آشفتگی بسیاری از کالا‌ها در بازار را نمی‌توان از دامن مدرس خیابانی مبرا دانست.

نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرد: مدرس خیابانی هم معاون وزیر و هم قائم‌مقام امور بازرگانی بوده؛ بنابراین تنها عملکرد دو، سه ماهه او مطرح نبوده است.

غلامحسین رضوانی

وی ادامه داد: بسیاری از نمایندگان می‌گفتند که مدرس خیابانی 15 ماه می‌توانسته در بازار، نقش مثبت و سازنده‌ای داشته باشد؛ اما نداشته و نتوانسته است.

رضوانی در پایان تأکید کرد: عمده دلایل مخالفت، بحث توانمندی‌ها بود نه مباحث سیاسی. البته در کشور ما آزادی وجود دارد و هر فردی می‌تواند اظهار نظر کند؛ اما منطقی که وجود داشت بحث عملکرد و کارایی بود.

ارسال نظر