کد خبر : 5817

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مجازات‌های مدنی و مالی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا اثربخش باشد.

به گزارش پیام نو، سعید کشمیری ظهر امروز در نشست کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با بیان اینکه بحث ویروس کرونا بخشنامه اداری نیست اظهار داشت: مقابله با ویروس کرونا در قالب بخشنامه نمی‌گنجد و جنبه انسانی دارد چراکه همه مردم در معرض خطر ابتلا قرار دارند و باید به عنوان یک مسئولیت اجتماعی همه آحاد جامعه در قطع زنجیره انتقال ویروس تلاش کنند.

دبیر ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه هر اقدامی که برای مقابله با کرونا می‌شود جان خود و خانواده از ابتلا به کرونا نجات داده می‌شود گفت: شش ماه است که همه جوامع درگیر کرونا هستند و هر کس به سهم خود در پیشگیری از کرونا باید تلاش کند.

کشمیری با بیان اینکه "بیشترین نیروهای آسیب دیده بعداز کادر درمانی و پرستاری، کارکنان بانک‌ها بوده‌اند" خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک، دستکش، ضدعفونی محل کار و استفاده نکردن از وسائل مشترک در بانک‌ها ضرورت دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی در مقابله با کرونا تصریح کرد: در شهر گناوه همه بانک‌ها پروتکل بهداشتی را رعایت می‌کنند که این مهم در شهر بوشهر 90 درصد و دشتستان 86 درصد ارزیابی شده است.

وی، با بیان اینکه رعایت پروتکل بهداشتی ارتباط مستقیمی با  تعداد بیماران، بستری‌ها و فوتی‌ها دارد افزود: در 24 ساعت گذشته 11 نفر در بیمارستان‌های استان بوشهر به سبب بیماری کرونا جان باخته‌اند و اکنون تعداد فوتی‌هایی کرونایی استان بوشهر به بیش از 406 نفر افزایش یافت.

دبیر ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر از تصویب مجازات‌های گوناگون برای کسانی‌که پروتکل بهداشتی رعایت نمی‌کنند خبر داد و بیان کرد: در کمیته ملی مقابله با کرونا، مجازات‌های مدنی و مالی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا تصویب شده که عملیاتی شدن آن می‌تواند در کاهش مبتلایان این بیماری اثربخش باشد.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر