کد خبر : 5818

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست تهران:

رئیس کمیسیون سلامت تهران گفت: در حوادث مختلف هم زنان گرفتار می‌شوند پس باید آتش‌نشان زن هم داشته باشیم.

به گزارش پیام نو، زهرا صدراعظم نوری پیش از ظهر امروز (شنبه) در مراسم رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتشنشانی تهران، اظهار کرد: آموزش باید جز لاینفک سازمان آتشنشانی باشد و علاوه بر دوره‌های داخلی در زمینه ارتقا مهارت‌های پرسنل و همچنین برای دوره‌های خارج از کشور نیز باید برنامه ریزی لازم انجام شود تا با دانش و دستاوردهای خارجی نیز در این زمینه منطبق شود و از دوره‌های آموزشی روز دنیا در این زمینه بهره مند شود.

وی افزود: در کنار این موضوع باید بخش فنی و مهندسی سازمان آتشنشانی شهر تهران نیز تقویت شود و ضرورت دارد متخصصین حوزه‌های مختلف به صحنه‌های آتش سوزی بروند تا براساس نوع سازه و نوع حادثه بهترین امدادرسانی انجام شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیطزیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به ضرورت استفاده از آتشنشانان زن در شهر تهران اشاره کرد و تصریح کرد: نیمی از مردم این شهر زنان هستند و در حوادث مختلف هم زنان گرفتار می‌شوند پس باید آتشنشان زن هم داشته باشیم.

وی بر ضرورت ارتقای ضوابط اچ. اس. ای اشاره کرد و ادامه داد: سازمان آتش نشانی شهر تهران ماهانه بیش از هزار حادثه را مدیریت می‌کند که باید ضوابط اچ. اس. ای در این سازمان ارتقا پیدا کند تا پرسنل سازمان دچار مشکل نشوند.

نوری خاطرنشان کرد: در حوزه اچ. اس. ای برنامه‌ریزی‌ها و مطالعات خوبی انجام شده اما ضرورت دارد همگی دست به دست هم دهیم و این مطالعات به اجرا تبدیل شود.

منبع: ایمنا

ارسال نظر