کد خبر : 5822

فرماندار خمینی شهر:

فرماندار خمینی‌شهر گفت: ۸۵ درصد ظرفیت بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر پر است.

به گزارش پیام نو، علیرضا بصیری امروز (شنبه- ۲۵ مرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خمینی‌شهر با اعلام ایجاد کمیته فضای مجازی در خمینی‌شهر، اظهار کرد: به زودی پس از بومی سازی، کمیته فضای مجازی در شهرستان فعال و آسیب ها و فرصت های محیط مجازی در آن بررسی می شود. 

وی در مورد عزاداری های ماه محرم با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: برگزاری مراسم عزاداری مغایر با رعایت پروتکل های بهداشتی نیست. بنابر نظر مقام معظم رهبری در عزاداری ها، معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می کند و اگر نکات بهداشتی و پروتکلها رعایت نشود، فاجعه بزرگی رخ خواهد داد.

فرماندار خمینی شهر اعلام کرد: ۸۵ درصد ظرفیت بیمارستان شهید اشرفی پر است. بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نیز با اضافه کردن یک تخت  ۱۰۰ درصد پر و قابلیت پذیرش بیمار جدید را ندارد. خستگی کادر درمان، کمبود تخت و کادر درمانی نیز از دیگر مشکلات این روزها است. کادر درمان ۶ ماه است که در خط مقدم مقابله با ویروس قرار گرفته و از مردم می خواهیم بیشتر مراعات کنند.

بصیری با انتقاد از ایجاد فضای دو قطبی در شهرستان خمینی شهر، گفت: متاسفانه برخی از دست اندرکاران برگزاری مراسم دغدغه سلامت مردم را ندارند و سکوت می کنند. ما هر چه داریم از امام حسین(ع) است. هیچ کس با برگزاری عزاداری ها مخالف نیست، اما مهم رعایت پروتکل های بهداشتی در عزاداری امسال است. شور حسینی، بصیرت حسینی می طلبد.

وی با اشاره به فتوای برخی از مراجع تقلید در این خصوص، اظهار کرد: شهرداری و تمام ارگان ها به میدان آمده و امکانات شهری برای برگزاری مراسم در فضای باز آماده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر