کد خبر : 5829

رئیس اداره آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات اعلام کرد؛

رئیس اداره آموزش‌های تخصصی امداد و نجات گفت: توزیع پک بهداشتی کرونا بین اتباع افغانستانی انجام می شود.

به گزارش پیام نو، محمدعلی کاووسی گفت: توزیع پک بهداشتی کرونا بین اتباع افغانستانی با هماهنگی‌های صورت‌گرفته بین سازمان امداد و نجات، معاونت امور بین‌الملل جمعیت هلال‌احمر و دفتر کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در تهران انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای اهداف بشردوستانه هلال‌احمر در کنار آموزش‌های آگاهی از خطرات مین نسبت به آموزش موارد ایمنی و خود حفاظتی و همچنین توزیع اقلام بهداشتی بین اتباع افغانستانی که از کشور ایران خارج می‌شوند، اقدام می‌شود.

کاووسی مطرح کرد: با توجه به این‌که از سال ۸۴ تاکنون مرکز آموزش‌های آگاهی از خطرات مین هلال‌احمر در مرز دوغارون راه‌اندازی شده است، تمامی اتباع افغانستانی که از ایران خارج می‌شوند باید قبل از خروج در کلاس‌های آموزشی هلال‌احمر شرکت کرده و پس از طی دوره یادشده مجاز به خروج از کشور خواهند بود.

رئیس اداره آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات عنوان کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده به‌خاطر شیوع ویروس کرونا و به‌منظور افزایش ایمنی و سلامت افراد، بروشورهای آموزشی آگاهی از خطرات مین و نحوه خود حفاظتی برابر کرونا توزیع می‌شود. همچنین کنار این بروشورها بسته حفاظت فردی شامل ماسک، دست‌کش و ژل ضدعفونی‌کننده است هم در اختیار افراد قرار داده می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظر