کد خبر : 5830

سردار مهری اعلام کرد؛

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف 24 میلیارد ارز خبر داد.

به گزارش پیام نو، سردار حسن مهری با اعلام خبر کشف 24 میلیارد ارز اظهار کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاران بنده در پلیس فرودگاه شیراز به دو مسافر خروجی به مقصد دوبی مشکوک شده و در بازرسی از وسایل همراه آن‌ها انواع ارزهای خارجی به ارزش ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

وی افزود: با همکاری پلیس فرودگاه پس از کشف ارز قاچاق از وسایل آن‌ها، در نهایت پرونده در خصوص هر دو متهم دستگیر شده برای بررسی بیشتر تشکیل و به همراه ارز و کالای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

کشف ۳۶ دستگاه «هشبرد» قاچاق

این مقام انتظامی با اشاره به دیگر اقدام ارزنده پلیس فرودگاه شیراز در کشف کالای قاچاق (برد ماینر) در عملیات مشترک با پلیس امنیت اقتصادی افزود: در پی رصد اطلاعاتی و اقدامات فنی توسط پلیس فرودگاه شیراز ۲ کارتن حاوی ۳۶ دستگاه هش برد (هسته اصلی دستگاه ارز دیجیتال) به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز کشف و ضبط شد.

وی در خصوص جزئیات این کشف تصریح کرد: پس از اطلاع از اینکه افرادی قصد انتقال قطعات ماینر از شیراز به مقصد یاسوج را دارند با هماهنگی پلیس امنیت اقتصادی استان فارس و مقام قضائی موضوع در دستور کار پلیس فرودگاه شیراز قرار می‌گیرد.

سردار مهری افزود: دو اکیپ از کارکنان متبحر هر دو پلیس با رصد مسیر حرکت خودرو به مأموریت اعزام و با انجام اقدامات تأمینی و مراقبتی اقدام به توقف خودرو می‌کنند که راننده بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار می‌کند و پس از طی مسافتی کوتاه نهایتاً با هوشیاری پلیس، خودرو متوقف و متهم دستگیر می‌شود.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم وجود هرگونه مدارک مثبته گمرکی و قانونی، کالاهای مکشوفه به ظن قاچاق توقیف و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل پلیس امنیت اقتصادی می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظر